Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek přispěl nemocnici na provoz infekčního pavilonu, nyní se v něm léčí 5 lidí s COVID-19

Nemocnice ve Frýdku-Místku dostala téměř 3 a půl milionu korun. Příspěvek na provoz nově vybudovaného infekčního pavilonu darovalo město. Aktuálně se tam léčí pět pacientů s nemocí COVID-19.

Nový infekční pavilon vznikl ve frýdeckomístecké nemocnici takřka ihned po vypuknutí pandemie koronaviru. Nemocnice takto reagovala na rychlý nárůst nemocných. Zastupitelé města nyní schválili finanční dar ve výši 3 470 tisíc korun na nákup dalšího vybavení.

“Pomůcky, které  krajská nemocnice za schválené finance nakoupí, budou sloužit pro zajištění péče o pacienty s COVID-19. Částka 2,6 milionu je určena  na pořízení deseti monitorů, které budou monitorovat životní funkce. Dále bude pořízeno za 870 tisíc 20 elektrických polohovacích lůžek pro nově budovaný infekční pavilon,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Infekční pavilon vznikl přesunem 21 pacientů z Oddělení následné péče do Nemocnice v Orlové. Tím uvolnila frýdeckomístecká nemocnice celou jednu budovu.

“Nejprve jsme připravili infekční ambulanci, poté jsme začali připravovat lůžka. Máme osm expektačních lůžek a 60 normálních. Máme už pět pacientů, u kterých se po 12 hodinách střídá služba zdravotníků,” sdělila mluvčí Nemocnice ve Frýdku-Místku Jana Březinová.

Zdravotníci jsou vybaveni ochrannými pomůckami. Nechybí ani roušky, respirátory a štíty, které nemocnice zakoupila, ale také získala od města a dobrovolníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy