Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé objevili lesy a kopce Palkovic. Koronavirus je přitáhl do přírody

  • Palkovice,

Přestože koronavirus s sebou přinesl velkou spoustu problémů, v něčem dokázal zapůsobit i pozitivně. Zavření obchodních center, restaurací, zákaz kulturních akcí a další omezení přitáhla lidi do přírody. Hojně navštěvované se staly Palkovice a jejich kopce, které objevili jak místní, tak návštěvníci z okolí.

“Objevili Palkovické hůrky, Myslíkovské hůrky, Krčůvky, Baděnovice. Navíc, jak se říká, že se všude pěstuje řepka, v Palkovicích to tak není, a mohou tedy vidět spoustu zelených lánů obyčejného pěstování a dokonce i krásnou červeno fialovou barvu jetele nachového, který u nás pěstujeme už asi deset let. Tradici založil bratr, když ještě dělal agronoma v JZD,” sdělil starosta Palkovic Radim Bača.

Vyšší počet turistů ale znamenal i větší mírů znečištění lesů odpadky.

“Vnímáme, že když je nějaký pochod přes Palkovice, vždycky přibude odpadků, a to nejen na místech k tomu určených, ale zejména různě po lese, podél cest apod. Proto turistům neustále vyčítáme, že když si mohli plnou PET lahev nebo plnou tašku se svačinou donést do lesa, tak tu prázdnou už z lesa neodnesou a nevyhodí ji tam, kde patří,” řekl Bača.

V minulých letech se v Palkovicích a na Myslíku vypořádávaly s odpadky v lesích díky akci Ukliďme Česko. Ta se však letos kvůli koronaviru nekonala. I přesto se našla řada aktivních lidí, kteří spolu s tamními hasiči dobrovolně lesy uklízeli, a tak jsou i teď v plné kráse připraveny na další návštěvy zodpovědných turistů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy