Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sady Bedřicha Smetany v Místku jsou plné atraktivit, nově si zde můžete zahrát i discgolf

Sady Bedřicha Smetany v Místku se stávají vyhledávanou a atraktivní lokalitou. Nabízí nové moderní dětské hřiště, nedávno tam vyrostlo broukoviště, jsou tam nové lavičky a nyní si v parku mohou lidé zahrát také discgolf.

Park u řeky Ostravice je místem, které nabízí celou řadu vyžití pro děti i dospělé. Na sklonku loňského roku tam skončila rekonstrukce dětského hřiště. Letos si ho děti mohou užít v plné míře. Čekají na ně houpačky, kolotoč, pyramida i herní sestavy, kde nechybí ručkovadla, žebříky, lanové prvky, klasické sítě a šikmé lezecké stěny nebo skluzavky. Povrch je z pryžového granulátu tlumícího případné pády. Vedle hřiště je možné zahrát si ping-pong na nových ping-pongových stolech. Novinkou v parku je pak discgolf, hra pro všechny generace.

Pavel Machala (ČSSD), náměstek primátora Frýdku-Místku: “Jedná se o několik jamek, kde si mohou celé rodiny vyzkoušet tento nový sport v ČR, kde házíte létajícím talířem do košů. Jednotlivá trať začíná startovací pozicí, kdy je k tomu napsána i legenda, na kolik pokusů by se to mělo zvládnout. Sportovci si takto mohou obejít všechny jamky. My teď jednáme i s místy, kde by se mohly talíře zapůjčovat, aby lidi nemuseli mít svoje, i když jdou zakoupit ve sportovních potřebách. Věřím, že si tento sport u nás najde oblibu a bude lidi bavit.”

Lidé, kteří mají radši klidnější aktivity, mohou pozorovat obří broukoviště, které v parku nedávno vyrostlo. Vzniklo z kmenů pokácených lip a javorů, silně napadených jmelím, které usychaly a byly provozně nebezpečné. Broukoviště, které tvoří kmeny a špalky zapuštěné do země, je vlastně velkým hmyzím hotelem. Útočiště by v něm měli najít nejen různé druhy hmyzu, ale taky ještěrky, slepýši a drobní ptáčci. Dařit by se v něm mělo i rostlinám a houbám. Klidné posezení pak nabídnou také nově instalované lavičky.

Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “My už jsme v průběhu loňského roku na podzim dávali odboru obecního majetku plán obnovy a součástí toho byla i velká obnova laviček v parku Smetany. Realizovali jsme tam instalaci 93 kusů nových laviček, které jsou osazeny sloganem.”

Náklady na modernizaci parku přesáhly čtyři a čtvrt milionu korun, z toho více jak tři a půl milionu činily náklady na rekonstrukci dětského hřiště.
Jiří Štědroň | Promenádní koncerty

Zítra
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

08.07. 20:15
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků