Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

F-M posunul termín splatnosti za odpad a psy, složenky začne rozesílat v červnu

Město posunulo termín splatnosti za odpad a psy. Lidé mohou poplatky hradit až do konce srpna. Složenky začnou do schránek chodit v červnu.

Magistrát města vyšel vstříc občanům a rozhodl o posunutí termínu, do kterého mají lidé povinnost uhradit poplatek za odpad a psy. Také složenky proto lidé ve schránkách najdou později, než je běžné.

My jsme v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s koronavirem už v dubnu rozhodli o posunutí termínu splatnosti poplatku za psy a odpad o tři měsíce, tedy až do 31. srpna 2020. Složenky do schránek budou plátcům rozesílány začátkem června,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Výše poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů je od roku 2007 neměnný. Poplatek tak činí 492 koruny na osobu a rok. Občané nad 70 let i nadále platí 252 koruny za rok. V roce 2016 město od poplatku za odpad osvobodilo děti do tří let a od letošního roku se osvobození rozšířilo o děti až do 6 let. Na stejné úrovni jako v minulých letech zůstává také výše poplatku za psy.

“Poplatek za psa v bytovém domě činí i v tomto roce 1 500 korun na rok, za psa v rodinném domě v katastru Frýdek a Místek 700 korun a v katastru Pánské Nové Dvory, Lískovec, Lysůvky, Chlebovice a Skalice 300 korun. Osoby starší 65 let hradí poplatek za psa ve výši 200 korun,” dodal primátor.

Tutéž částku hradí také lidé pobírající invalidní, starobní, vdovský, vdovecký a sirotčí důchod, přičemž tento je jejich jediným zdrojem příjmu, což musí doložit potvrzením o pobírajícím důchodu. Nově jsou od poplatku za psa osvobozeni držitelé průkazu ZTP a ZTP/P. Za každého dalšího psa téhož držitele se poplatek zvyšuje o 50%. Poplatky mohou lidé uhradit několika způsoby, a to prostřednictvím poštovní poukázky na poště, přes Portál občana, převodem na bankovní účet města, a nebo v hotovosti či platební kartou na pokladnách magistrátu na ulici Radniční 1148 ve Frýdku a Politických obětí v Místku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySTEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Třinec
Třinec
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail