Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální zařízení Frýdku-Místku i hospic jsou opět přístupné návštěvám

Městská sociální zařízení i hospic jsou opět přístupné návštěvám. Dveře zařízení se rodinným příslušníkům a známým otevřely v úterý. I nadále je ale nutné dodržovat přísná hygienická opatření.

Uživatele v Hospici, v Penzionu pro seniory, Integrovaném centru Žirafa, ale také v největším městském zařízení pobytových sociálních služeb Domově pro seniory mohou opět navštívit rodinní příslušníci a známí. Dveře se jim otevřely v úterý 26. května.

Marcel Sikora (KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: “Spolu s řediteli těchto organizací jsme čekali na rozhodnutí Krizového štábu Moravskoslezského kraje, který zasedal v pondělí a to v návaznosti na nepříznivý vývoj epidemiologické situace v Dole Darkov. Krizový štáb kraje rozhodl o otevření domovů pro seniory a dalších zařízení sociálních služeb na území kraje, vyjma okresu Karviná.”

V sociálních a zdravotnických zařízeních města bude v rámci návštěv nutné dodržovat hygienická opatření. Například v Domově pro seniory se pak návštěvy musí řídit určitými pravidly.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory ve Frýdku-Místku: “Rozhodli jsme se o opatřeních, jejichž cílem je zajistit maximální ochranu našich uživatelů, proto si vyhrazuji právo návštěvy omezit. Návštěv se mohou zúčastnit maximálně dvě dospělé osoby, které si chrání nos a ústa rouškou, dezinfikují si ruce před i po návštěvě a dodržují dvoumetrové rozestupy. Každé osobě je změřena teplota po vstupu do domova, je dotazována na symptomy onemocnění COVID-19 formou čestného prohlášení. Pokud je to možné, uskutečňují se návštěvy ve venkovních prostorách našeho domova. V případě návštěv na dvou a více lůžkovém pokoji prosíme o dodržení časové návštěvy v délce 30 minut. Všechny návštěvy mají na těchto pokojích k dispozici návštěvnické pláště a rukavice, které jsou k dispozici i u personálu domova.”

Velkou radost z obnovení návštěv měla i paní Jaroslava Trpáková.

Jaroslava Trpáková, uživatelka Domova pro seniory: “Měla jsem návštěvu, přišel ke mně syna a taky dobrovolník. To je člověk se zlatým srdcem. To víte, to je jediná naše záchrana. Představte si, že se zavřete do kumbálku a jste tam. Za chvíli nepoznáte ani svůj hlas.”

Provoz obnovil také Senior Point na ulici Anenská v Místku (naproti polikliniky). V pondělí a v pátek je zpřístupněn stejně jako v minulosti od 9 do 15 hodin. Menší změna je ve středu, kdy je na místo od 8 do 16 přístupný dočasně také od 9 do 15 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyLM stavby Sochorek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Hrtus & Partner s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail