Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skončil nouzový stav. Frýdek-Místek i nadále vykonává preventivní opatření

Frýdek-Místek i nadále pokračuje s preventivními opatřeními proti šíření koronaviru. Přestože nouzový stav skončil, pořád probíhá dezinfekce ploch ve městě a stále platí, že úřad by se měl navštěvovat jen ve výjimečných případech.

I když nouzový stav skončil, ve městě stále probíhají veškerá preventivní opatření, která by zabránila možnému dalšímu šíření koronaviru.

“Neplatí nouzový stav, s jeho ukončením ale koronavirus nezmizí. Je třeba i nadále zůstat zodpovědnými a obezřetnými. Ve Frýdku-Místku proto budou pokračovat dezinfekční postřiky dětských hřišť, městského mobiliáře na frekventovaných místech, autobusových zastávek i podchodů. Dezinfikovat se budou stejně jako dosud i kontejnery. Co se týká chodu magistrátu, v provozu jsou bez omezení všechna pracoviště a odbory. I nadále bude nutné chránit si nos a ústa rouškou, dezinfikovat si ruce a držet dvou metrové rozestupy,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Vstup do budovy magistrátu na ulici Politických obětí v Místku, kde se vyřizují občanské průkazy, pasy, řidičské průkazy, je tam registr vozidel a pokladna bude nadále možný pouze zadním vchodem, ze strany od parkoviště, a to kvůli poruše hlavních dveří. Jejich oprava potrvá zhruba dva měsíce. Úřad se bude po každém pracovním dni dezinfikovat.

“I přesto, že je úřad v plném provozu, lidé by měli zvážit, zda je nutné jej osobně navštívit. Stále je možné většinu záležitostí vyřídit telefonicky nebo elektronicky, například e-mailem nebo datovou schránkou,” sdělil Pobucký.

Pokud lidé potřebují navštívit magistrát osobně, je dobré pro hladší průběh předem telefonicky kontaktovat daný odbor a dohodnout si schůzku. Pro agendy občanských průkazů, cestovních dokladů, řidičských průkazů a evidenci vozidel je opět spuštěný rezervační systém. Pokladny jsou v provozu jak na magistrátu ve Frýdku na ulici Radniční 1148, tak v budově magistrátu na ulici Politických obětí v Místku. Základní úřední hodiny magistrátu jsou v pondělí a středu od 8 do 17 hodin a ve čtvrtek od 13 do 15 hodin. Pokladny a podatelny jsou přístupné od pondělí do pátku a například živnostenský úřad, matrika, evidence vozidel, řidičáky, občanky a pasy mají rozšířené úřední hodiny. Veškeré další potřebné informace a kontakty lidé najdou na webových stránkách města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy