Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Marek Remeta

Zimní údržba komunikací jede ve F-M naplno

14. prosince 2012 8:33 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku se naplno rozjela zimní údržba komunikací. Technické služby se musejí postarat nejen o průjezdnost vozovek, ale také o bezpečnou schůdnost chodníků na území města.

Hasiče prověřilo velké cvičení

13. prosince 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Padesát jedna hasičů zasahovalo u dopravní nehody v tunelu na nové přípojce na rychlostní komunikaci R48. Nejednalo se ale o skutečnou havárii, nýbrž o velké cvičení. To mělo prověřit především rychlost, pohotovost a také spolupráci hasičů s ostatními složkami integrovaného záchranného systému.

Děti ze 6. ZŠ ve F-M darovaly ADŘE své hračky

12. prosince 2012 8:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Nezisková organizace ADRA ve Frýdku-Místku pořádala další ze svých charitativních činností, takzvaný projekt Hračkiáda. Do akce se zapojily děti z vybraných základních škol, které zástupcům ADRY předávaly své staré hračky. Ty pak putovaly do charitativního obchůdku.

Miss Staré koleno 2012 zná svou vítězku

11. prosince 2012 10:01 | Ostrava-město | Marek Remeta

Domov pro seniory Slunečnice poprvé volil svou miss. Pětice seniorek se na volbu krásy pečlivě připravovala, aby tříčlennou porotu co nejvíce zaujala. K porotcům usedla i známá herečka Květa Fialová.

Ve F-M začaly vánoční trhy

10. prosince 2012 8:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Náměstí Svobody v Místku ožilo vánočními trhy. Prodejci ve stylových dřevěných stáncích nabízejí denně od devíti do osmnácti hodin tradiční vánoční zboží. Nechybí ale ani teplé občerstvení či horká medovina. Víkendy navíc slibují i zábavný doprovodný program.

V 7. ZŠ ve Frýdku-Místku pomáhají dětem s výukou interaktivní tabule

28. listopadu 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Interaktivní tabule se v posledních letech staly nedocenitelnou pomůckou při výukách na základních i středních školách. Učení s pomocí interaktivní tabule je nejenom jednodušší, ale zároveň také zábavnější. Své o tom vědí i děti ze sedmé základní školy ve Frýdku-Místku.

Technické služby Frýdku-Místku se pustily do úklidu listí

28. listopadu 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Pracovníci Technických služeb města Frýdku-Místku se s podzimem musejí vypořádat s další prací. Dříve než město pokryje sníh, musí z veřejných prostranství odklidit spadané listí. Náš štáb se zúčastnil sběru listí v sídlišti nad Lipinou a vy se nyní podívejte, jak to probíhalo.

Frýdecko-místeckým seniorům montovali bezpečnostní řetízky

28. listopadu 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Před časem jsme vás informovali o chystaném projektu Řetízek frýdeckomístecké městské policie, v rámci něhož mají být seniorům ve Frýdku-Místku a okolí namontovány do dveří bezpečnostní řetízky. V uplynulých dnech začali strážníci městské policie s realizací projektu a náš štáb byl při tom.

Den otevřených dveří v porodnici ve F-M

15. listopadu 2012 5:51 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Gynekologicko-porodní oddělení frýdeckomístecké nemocnice pořádalo ve středu 7. listopadu den otevřených dveří. Budoucí maminky i tatínci se na něm dozvěděli spoustu užitečných rad od kvalifikovaných odborníků, samozřejmostí byla i prohlídka oddělení.

Pečovatelská služba ve Frýdku-Místku

15. listopadu 2012 5:41 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Pečovatelská služba frýdeckomístecké charity je další sociální službou, která na území města a jeho okolí nabízí pomoc lidem se sníženou soběstačností. Oproti jiným se ale liší tím, že je vykonávána přímo v domácnosti klientů. Náš štáb se spolu s pracovníkem této služby za jedním z nich vypravil.

Komerční sdělení více

Dají se peníze vydělat jinak než zaměstnáním?

Jak přijít k penězům bez práce… To je otázka, která alespoň jednou napadla snad i toho nejpracovitějšího a nejspokojenějšího zaměstnance. Bez práce to sice nepůjde, ale možností, jak se vymanit ze závislosti na zaměstnavateli, nebo si vybudovat postranní pasivní příjem, určitě existují. Jak na to?

FN Ostrava dokončila rozsáhlou rekonstrukci Lůžkového bloku

Celkem 483 milionů korun stála rekonstrukce Pavilonu L, neboli Lůžkového bloku, která byla ve FN Ostrava dokončena v polovině června. Jedna z nejvyšších budov nemocničního areálu má díky tomu novou vzduchotechniku, zateplenou fasádu i střechu a kompletně vyměněná okna. Z převážné části byla stavba financována z evropských a českých dotací, zbytek zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.


Štěrkovna Open Music: Světelné instalace vzbudí úžas

Areál hudebního festivalu Štěrkovny Open Music letos rozzáří dvě obří světelné instalace. Jejich autorem je uznávaný vizuální umělec Jan Hladil. Za pomocí laserů naplní světlem například pětimetrovou krychli. Svá umělecká díla vystaví v otevřeném prostoru mimo město vůbec poprvé. Festival s dvacetiletou tradicí tím získá na vizuální atraktivitě, což si jeho pořadatelé přejí i do dalších ročníků.

Ostrava zažije tu pravou Itálii díky nové pobočce restaurace L´Osteria

Kombinací italského životního stylu a hlavně skvělým italským jídlem vítá restaurace L’Osteria první zákazníky v Ostravě. Slavnostní otevření nové pobočky proběhlo ve čtvrtek 20. června 2024 v unikátní lokalitě Dolních Vítkovic v budově U6. Po dvou pražských restauracích na Národní třídě (červen 2018) a na Masaryčce (září 2023) tak jde o třetí pobočku řetězce L’Osteria v České republice.

Více