Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Marek Remeta

Ve Frýdku-Místku se konaly již páté Beskydské ortopedické dny

15. listopadu 2012 5:36 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ortopedické oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku ve spolupráci s Ortopedickou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc uspořádalo ve dnech 1. a 2. listopadu pátý ročník Beskydských ortopedických dnů. Lékaři a sestry si na sympoziu vyměnili své zkušenosti v oboru ortopedie. Součástí sympozia byla i doprovodná výstava zdravotnické techniky a farmacie.

Ve Frýdku-Místku se konal turnaj seniorů v bowlingu

15. listopadu 2012 0:47 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

První listopadový den se nesl ve znamení sportu. Tedy alespoň pokud šlo o seniory ze svazu důchodců České republiky. V Bowling centru ve Frýdku-Místku totiž proběhl již šestý ročník turnaje seniorů v bowlingu. A jak to vypadalo, to už uvidíte v následující reportáži.

Další dopravní omezení ve Frýdku-Místku

7. listopadu 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Ředitelství silnic a dálnic začalo v pondělí 29 října budovat na ulici Příborská v Místku napojení rozestavěné rychlostní komunikace R48 z Rychaltic do Frýdku-Místku na současnou R48. Pro řidiče to znamená další dopravní omezení.

Oáza pokoje ve Frýdku-Místku pomáhá duševně nemocným

7. listopadu 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Během tohoto měsíce vám pravidelně ukazujeme, jak to vypadá v jednotlivých centrech frýdeckomístecké Charity. Dalším střediskem, které jsme navštívili, je Oáza pokoje pro psychicky nemocné. Podívejte se, jak se v tomto zařízení žije klientům i pracovníkům.

Palkovičtí volejbalisté hráli o Český pohár

7. listopadu 2012 0:00 | Palkovice | Marek Remeta

Sportovní hala v Palkovicích se ve čtvrtek 25. října zaplnila volejbalovými fanoušky. Zápas o Český pohár tam sehrála družstva palkovických volejbalistů a volejbalistek z oddílu TJ Sokol Palkovice. Jak zápas vypadal a jak dopadl, to už vám ukážeme v reportáži.

Frýdecko-místeční strážníci dohlížejí na hřbitovech

7. listopadu 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Hřbitovy ve Frýdku-Místku se v těchto dnech halí do květinové výzdoby a světel svíček a lidé si připomínají památku svých zesnulých. Dušičkový čas je bohužel ale také dobou, která víc než kdy jindy láká na hřbitovy nenechavce a vandaly. Nad hřbitovy proto drží ochranou ruku strážnici frýdeckomístecké městské policie.

Technické služby F-M jsou na zimu připraveny

6. listopadu 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Přestože zimní období začíná až od prvního listopadu, podle předpovědi na následující dny se má prudce ochladit. Pracovníci Technických služeb města Frýdku-Místku proto nechtějí nechat nic náhodě a pečlivě se připravují na každoroční údržbu silnic.

Portál frýdeckého hřbitova nahradí nová brána

30. října 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Jedna z dominant frýdeckého pohřebiště bude brzy minulostí. Jedná se o vstupní portál hřbitova, který je vychýlený ze své osy. Přestože se podle znaleckých posudků nejedná o havarijní stav, další naklánění portálu může být pro kolemjdoucí nebezpečné, proto se město rozhodlo jej v budoucnu odstranit a nahradit novou vstupní bránou.

Dobytí Pevnosti sedmi skal aneb strašidelná škola

30. října 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Děti ve Frýdku-Místku prožily ve středu 24. října opravdu nevšední večer. Žáci sedmé základní školy na ulici 1. máje pro ně spolu se svými učiteli a vychovateli připravili další ročník strašidelné školy, tentokrát s názvem Dobytí pevnosti sedmi skal. Děti zdolávaly zajímavé úkoly a mnohdy překonávaly i vlastní strach. Akce se zúčastnilo 360 dětí.

Aukce výtvarných děl ve Frýdku-Místku

20. října 2012 0:00 | Frýdek-Místek | Marek Remeta

Charita Frýdek-Místek uspořádala v pátek 12. října v Rytířském sále Frýdeckého zámku aukci výtvarných děl. Dražily se obrazy známých i méně známých malířů, v nabídce ale nechyběly ani smalty nebo plastiky. Výtěžek aukce charita věnuje neziskovým organizacím.

Komerční sdělení více

Dají se peníze vydělat jinak než zaměstnáním?

Jak přijít k penězům bez práce… To je otázka, která alespoň jednou napadla snad i toho nejpracovitějšího a nejspokojenějšího zaměstnance. Bez práce to sice nepůjde, ale možností, jak se vymanit ze závislosti na zaměstnavateli, nebo si vybudovat postranní pasivní příjem, určitě existují. Jak na to?

FN Ostrava dokončila rozsáhlou rekonstrukci Lůžkového bloku

Celkem 483 milionů korun stála rekonstrukce Pavilonu L, neboli Lůžkového bloku, která byla ve FN Ostrava dokončena v polovině června. Jedna z nejvyšších budov nemocničního areálu má díky tomu novou vzduchotechniku, zateplenou fasádu i střechu a kompletně vyměněná okna. Z převážné části byla stavba financována z evropských a českých dotací, zbytek zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.


Štěrkovna Open Music: Světelné instalace vzbudí úžas

Areál hudebního festivalu Štěrkovny Open Music letos rozzáří dvě obří světelné instalace. Jejich autorem je uznávaný vizuální umělec Jan Hladil. Za pomocí laserů naplní světlem například pětimetrovou krychli. Svá umělecká díla vystaví v otevřeném prostoru mimo město vůbec poprvé. Festival s dvacetiletou tradicí tím získá na vizuální atraktivitě, což si jeho pořadatelé přejí i do dalších ročníků.

Ostrava zažije tu pravou Itálii díky nové pobočce restaurace L´Osteria

Kombinací italského životního stylu a hlavně skvělým italským jídlem vítá restaurace L’Osteria první zákazníky v Ostravě. Slavnostní otevření nové pobočky proběhlo ve čtvrtek 20. června 2024 v unikátní lokalitě Dolních Vítkovic v budově U6. Po dvou pražských restauracích na Národní třídě (červen 2018) a na Masaryčce (září 2023) tak jde o třetí pobočku řetězce L’Osteria v České republice.

Více