Sál Národního domu v Místku se již od ranních hodin plnil lékaři z oboru ortopedie. Na programu bylo několik tematicky zaměřených přednášek týkajících se ortopedické praxe, které posléze následovala odborná debata mezi kolegy.
Jolana Filipová - mluvčí Nemocnice ve F-M: "Cílem ortopedického kongresu je vzájemné předávání si zkušeností z lékařské a sesterské praxe."
Letošní sympozium se neslo ve znamení dvou hlavních témat, která byla rozdělena do sedmi bloků. Prvním z nich byla traumatologie a ortopedie nohy, v rámci druhého tématu se lékaři zabývali kolenním kloubem.
Petr Kozák - primář Ortopedického odd. Nemocnice ve F-M: "Je to několik bloků, které se zabývají záležitosti úrazu nohy a léčby těchto úrazů a zítra je to záležitost selhávající endoprotézy kolenního kloub, tzn. Je to výměna endoprotézy kolenního kloubu po implantaci, když už doslouží."
Kongresu se účastnila celá škála uznávaných odborníků v oboru ortopedie.
Jiří Selucký - primář Ortopedického odd. Nemocnice Přerov: "Na této akci jsou nejlepší odborníci v té které dané problematice a otevřeně mluví o problémech kolem léčení pacientů, o nových informacích a vědomostech ze světa, tak je sami poznali na své praxi, a takovéto praktické poznání, kontakt s realitou je velice důležitý pro reálnou praxi, pro reálné léčení."
Své poznatky si nesdělovali jen lékaři, také sestry pracující na ortopedických odděleních si mezi sebou předávali své zkušenosti z pečovatelské praxe. Zájemci si mohli prohlédnout i nejrůznější zdravotnickou techniku v rámci doprovodné výstavy.
Beskydských ortopedických dnů se zúčastnilo 150 lidí, z toho 90 lékařů a šedesát sester.