Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Petr Kůdela

Pro rodinu opět běželi farář i Jankulovski, stovky lidí tak pomáhaly rodině Ruibarových

31. října 2023 16:55 | Ostrava-Jih | Petr Kůdela

Už devátý ročník benefičního Běhu pro rodinu odstartoval od kostela svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu. Každým rokem je věnován výtěžek jednotlivci či rodinám v nouzi. I letos se postavili na start pětikilometrové trasy například římskokatolický kněz Vítězslav Řehulka a dvojnásobné vzdálenosti bývalý fotbalista Baníku Ostrava Marek Jankulovski.

Obyvatelé Ostravy-Jihu hlasují o úpravách obvodu, mají na to 13 milionů korun

31. října 2023 16:50 | Ostrava-Jih | Petr Kůdela

Obyvatelé Ostravy-Jihu i letos rozhodují o tom, jak se změní jejich okolí - parky, hřiště, dětské koutky, sportoviště, okolí školních budov i domů. Zda přibudou včelíny, meditační zahrady či veřejné kurníky. Hlasování v letošním ročníku participativního rozpočtu končí už v neděli 5. listopadu.

Mladí hasiči z Heřmanic dovezli z republikového šampionátu medaile z běhu s překážkami

31. října 2023 16:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Hned sedm mladých hasičů a hasiček z Ostravy-Heřmanic se díky svým kvalitním i zlatým výkonům v regionálních pohárech probojovalo na republikový šampionát v Brně v běhu na 60 metrů s překážkami. Tam nakonec cinkly hned tři medaile. Všechny tyto hasičské naděje přijal a ocenil starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

Na setkání s občany v Kunčicích se mluvilo o kanalizaci i revitalizaci zámeckého parku

31. října 2023 16:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Vedení radnice Slezské Ostravy tentokrát vyrazilo v rámci série veřejných podzimních setkání s občany za obyvateli Kunčic – do místní restaurace. Praktikuje tak už několik let osvědčený model, jak si co nejlépe poslechnout názory, rady či stížnosti občanů v jednotlivých částech Slezské Ostravy.

Na drakiádách se umoudřil déšť i vítr, všichni stateční drakomilci dostali dárečky

31. října 2023 16:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Dvě víkendové drakiády na území Slezské Ostravy dělilo jen několik kilometrů - mezi loukou u hasičské zbrojnice v Kunčičkách a fotbalovým hřištěm v Heřmanicích. Ještě ráno všude pršelo a ani nejbližší předpověď počasí nevěstila nic jiného. Odpoledne se ale situace změnila k lepšímu a nespadla už ani kapka.

Obřadní síň na Jihu byla svědkem kamenné svatby, manželé by mohli učit toleranci

24. října 2023 17:03 | Ostrava-Jih | Petr Kůdela

V obřadní síni Ostravy-jihu se po dlouhých sedmi letech opět konala kamenná svatba, tedy zasloužená oslava po 65 letech společného soužití. Své úctyhodné ano si zde opět řekli Marie a Ludvík Szűcsovi z Ostravy-Zábřehu.

V Heřmanicích zazněly hned dvakrát známé melodie z filmů pro pamětníky

24. října 2023 17:02 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Galakoncert tanečního a swingového orchestru Zdeňka Pukovce v kulturním domě v Heřmanicích byl poměrně neobvyklý. Výběr nejkrásnějších a nejznámějších melodií z pamětnických černobílých filmů z 30. a 40. let 20. století zazněl jak naživo, tak na projekčním plátně.

Obyvatelé Ostravy-Jihu hlasují o úpravách obvodu, představujeme prvních 16 projektů

24. října 2023 17:00 | Ostrava-Jih | Petr Kůdela

Hlasování v letošním osmém ročníku participativního rozpočtu Náš Jih je tu. Veškeré vámi podané návrhy už prošly technickou analýzou a které z nich se budou v příštím roce realizovat, to už je na vás. Radnice na vítězné projekty rozdělí 13 milionů korun.

Vedení obvodu se setkalo s občany v Koblově, mluvilo se o kanalizaci i stavbě sportovní haly

24. října 2023 16:50 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Vedení radnice Slezské Ostravy vyrazilo v rámci série veřejných podzimních setkání s občany za obyvateli Koblova. Představilo jim například plán dostavby kanalizační sítě a vizi velké sportovní haly na místě dosluhující tělocvičny, kde se večerní setkání s Koblovany konalo.

Muglinovské hasiče ocenil i generál Vlček, své kulaté výročí oslavili průvodem i medailemi

24. října 2023 16:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Dobrovolní hasiči v Ostravě-Muglinově oslavili 130 let od svého založení. Za celou éru vychovali mnoho kvalitních hasičů a hasiček, někteří z nich sloužili či dosud slouží jako profesionální hasiči.

Komerční sdělení více

Start tuning a drift sezóny 2024 Ostrava

Nekonečná zima s upravenými vozy zamknutými v garáži je u konce. Je čas odstartovat sezónu na velkém Zahájení sezóny od Sníženo.cz a Lower United. Tradiční akce s mnohaletou tradicí zaplní ostravské Centrum bezpečné jízdy Libros upravenými tuningovými vozidly, kterou doplní obrovská zóna amerických vozů a supersportů. Pro tento rok se můžete těšit na několik obdivuhodných upravených trucků a také novou offroad exhibici upravených terénních vozidel.


Mezinárodní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku připomněl 30 let operací slzných cest

Osm desítek odborníků z České republiky a Německa přijalo pozvání na dvoudenní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO a LF OU. V jeho průběhu mohli účastníci sledovat v přímém přenosu z operačních sálů ostravské fakultní nemocnice také 14 výkonů v oblasti nosu, vedlejších nosních dutin a slzných cest. V posledně jmenované problematice patří FN Ostrava k nejvýznamnějším evropským pracovištím.

Společnost Huisman představila svůj dosud největší jeřáb. Jeho výška je 225 metrů

Společnost Huisman Czech Republic dokončila významný projekt, když navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Zařízení bylo speciálně navrženo pro společnost BMS Heavy Cranes, globálního dodavatele v oblasti jeřábů a těžkých zdvihacích zařízení. Jeřáb se bude využívat k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

Český Bazar - Online inzerce zdarma

Český Bazar je nově vzniklá online inzerce zdarma pro soukromé i firemní účely. Inzerci založil v roce 2023 její majitel, Jaroslav Průcha z Čeladné, s cílem nabídnout soukromou i komerční inzerci na jednom místě.

Orlen je opět generálním partnerem Colours of Ostrava

Každý rok přiláká festival Colours of Ostrava tisíce fanoušků hudby a zábavy z celé Evropy. Poláci Ostravu rádi navštěvují vzhledem k blízkosti hranic i atraktivnímu line-upu a jedinečné atmosféře čtyřdenního hudebního festivalu plného různorodých atrakcí. Tradičně v line-upu největšího českého festivalu nesmějí chybět ani polští umělci. Letos pořadatelé připravili další fantastické překvapení - soutěž pro polské umělce, jejíž vítěz vystoupí během festivalu! A to vše s podporou generálního partnera festivalu - skupiny ORLEN Unipetrol.

Bílovec neměl kata, ale popravy se tu konaly. Přijďte na výstavu Zločin a trest

Od 12. dubna bude v Muzeu Bílovec zpřístupněna výstava Zločin a trest, která návštěvníky seznámí se zločiny a jejich trestáním na Bílovecku v období od středověku do 18. století. Až do 9. června bude možné vidět například věrnou repliku pranýře, který na dnešním Slezském náměstí v Bílovci stál do poloviny 18. století.

kRok za kRokem VUS Ondráš naposledy v Krnově

Hudební výlety SHF přiváží derniéru výjimečného hudebně-tanečního projektu Jiřího Slavíka kRok za kRokem do Městského divadla Krnov. Folklorní příběh o lásce i smíření ztvární Orchestr lidových nástrojů, dívčí sbor a taneční skupina Vojenského uměleckého souboru Ondráš ve čtvrtek 18. dubna.

Více