Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na setkání s občany v Kunčicích se mluvilo o kanalizaci i revitalizaci zámeckého parku

Ostrava-Slezská Ostrava |

Vedení radnice Slezské Ostravy tentokrát vyrazilo v rámci série veřejných podzimních setkání s občany za obyvateli Kunčic – do místní restaurace. Praktikuje tak už několik let osvědčený model, jak si co nejlépe poslechnout názory, rady či stížnosti občanů v jednotlivých částech Slezské Ostravy.

Už třetí z pěti setkání absolvovalo vedení obvodu se svými občany, tentokrát v Kunčicích.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Bohužel v Kunčicích jsme v městské části, kde se toho zatím moc nepodařilo, pokud mluvíme o stavebních pracích, protože se stále čeká na výstavbu kanalizace, kterou realizuje Ministerstvo financí. Ta by měly v nejbližší době začít, což nám umožní opravovat komunikace, chodníky.

Vedení obvodu zde obvykle seznamuje své občany s pokračujícími stavebními pracemi v celém obvodu, jak se řeší opravy silnic, chodníků, kanalizace, ale i velké investiční akce občanské vybavenosti.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Co se naopak podařilo, jsme v minulém volebním období vykoupili zdejší zámecký park, který projde v příštím a v přespříštím roce revitalizací, která ho umožní zpřístupnit veřejnosti. Vybudovali se také nové dětské hřiště a opravily se například chodníky v těch místech, kde kanalizace nepovede. Z těch větších akcí z posledních let bych určitě zmínil výstavbu prodejny Jip, která je právě na pomezí Kunčic a Hrabové a v minulém týdnu se otevřela také nová třídící linka v rámci OZO Ostrava, která má v Kunčicích závod na zpracování odpadu.
Anketa obyvatel Kunčic: Chodím pravidelně a budu se ptát. Je toho víc. Chod obce, údržba zeleně a osobní vzkaz starostovi nakonec.
Na ty schůze chodím pravidelně. Jestli se na něco zeptám, uvidím podle průběhu, co se vyvine.

Poslední dvě setkání s vedením obvodu se konají ve středu 1.11. v Antošovicích v hasičské zbrojnici a nakonec v pondělí 13.11. v Kunčičkách opět v hasičské zbrojnici. Začátky vždy v 18 hodin.Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě-Porubě začal cyklus tematicky zaměřených procházek

30. června 2023 23:52 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě začal tradiční cyklus tematicky zaměřených procházek. Na první se lidé vydali za ptačím zpěvem a druhá je zavedla do Zámeckého parku, kde se seznámili nejen s jeho historií, ale také zajímavosti o jeho dendrologickém složení.

Na Bazalech se konal mezinárodní turnaj fotbalových nadějí i s pořádnou diváckou kulisou

5. září 2023 11:29 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Tři desítky velmi mladých fotbalových týmů z ČR, Slovenska a Polska - ve věkových kategoriích sedmi a osmi let - si zahrály na ostravském stadionu Bazaly Mezinárodní turnaj přípravek U7 a U8. V příjemné sportovní kulise s několika stovkami fandících rodičů a dalších diváků z hlavní tribuny.

Prvňáčci ze Slezské Ostravy dostali na uvítanou dárečky, batoh a pamětní stužku

5. září 2023 11:23 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Do čtyř základních škol v obvodu Slezská Ostrava letos nastoupilo celkem 136 prvňáčků. Na každé škole dostali nejrůznější dárečky, na všech čtyřech mimo jiné i barevné baťůžky.


Záchranáři během soboty museli několikrát do Beskyd, u zraněných pacientů zasahoval i vrtulník

Včera 21:02 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Týmy krajské zdravotnické záchranné služby v sobotu opakovaně zasahovaly v terénu Beskyd. Kromě pozemních posádek byl ve dvou případech vyslán i vrtulník LZS a záchranáři spolupracovali s členy horské služby.

Při požáru rodinného domu v Českém Těšíně zasahovalo pět hasičských jednotek, dva lidé byli intoxikováni

Včera 20:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu při požáru rodinného domu v městské části Stanislavice v Českém Těšíně. Dva lidé museli být kvůli intoxikaci předání do péče zdravotníků. Plameny napáchaly škodu za 500 tisíc korun.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

24. května 2024 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Včera 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

24. května 2024 11:08 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Na setkání s občany v Kunčicích se mluvilo o kanalizaci i revitalizaci zámeckého parku
Vydáno 31. října 2023 16:40, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela
Vedení radnice Slezské Ostravy tentokrát vyrazilo v rámci série veřejných podzimních setkání s občany za obyvateli Kunčic – do místní restaurace. Praktikuje tak už několik let osvědčený model, jak si co nejlépe poslechnout názory, rady či stížnosti občanů v jednotlivých částech Slezské Ostravy.

Už třetí z pěti setkání absolvovalo vedení obvodu se svými občany, tentokrát v Kunčicích.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Bohužel v Kunčicích jsme v městské části, kde se toho zatím moc nepodařilo, pokud mluvíme o stavebních pracích, protože se stále čeká na výstavbu kanalizace, kterou realizuje Ministerstvo financí. Ta by měly v nejbližší době začít, což nám umožní opravovat komunikace, chodníky.

Vedení obvodu zde obvykle seznamuje své občany s pokračujícími stavebními pracemi v celém obvodu, jak se řeší opravy silnic, chodníků, kanalizace, ale i velké investiční akce občanské vybavenosti.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Co se naopak podařilo, jsme v minulém volebním období vykoupili zdejší zámecký park, který projde v příštím a v přespříštím roce revitalizací, která ho umožní zpřístupnit veřejnosti. Vybudovali se také nové dětské hřiště a opravily se například chodníky v těch místech, kde kanalizace nepovede. Z těch větších akcí z posledních let bych určitě zmínil výstavbu prodejny Jip, která je právě na pomezí Kunčic a Hrabové a v minulém týdnu se otevřela také nová třídící linka v rámci OZO Ostrava, která má v Kunčicích závod na zpracování odpadu.
Anketa obyvatel Kunčic: Chodím pravidelně a budu se ptát. Je toho víc. Chod obce, údržba zeleně a osobní vzkaz starostovi nakonec.
Na ty schůze chodím pravidelně. Jestli se na něco zeptám, uvidím podle průběhu, co se vyvine.

Poslední dvě setkání s vedením obvodu se konají ve středu 1.11. v Antošovicích v hasičské zbrojnici a nakonec v pondělí 13.11. v Kunčičkách opět v hasičské zbrojnici. Začátky vždy v 18 hodin.Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000039869/na-setkani-s-obcany-v-kuncicich-se-mluvilo-o-kanalizaci-i-revitalizaci-zameckeho-parku