Reklama

Zdravotní stav psů množiny z Lískovce

Po celou dobu jsme pro vás sledovali kauzu množírny psů v Lískovci. Podnikatel se rozhodl s chovem skončit a některá zvířata daroval spolkům na ochranu zvířat. My vám nyní ukážeme, jak zhodnotil zdravotní stav některých psů veterinář.

Reklama

Takto vypadají psy z množírny z Lískovce, kteří se dostali do spolků na ochranu zvířat. Prozatím jich podnikatel Petr Žiška vydal spolkům 32, přitom celkový počet psů v kotcích byl nad sto. Všechna odvezená zvířata prošla veterinární kontrolou.

Jan Nytra, veterinář: "Našli jsme tam ušní svrab, našli jsme tam nějaké kožní eroze, u jedné fenečky i nádor mléčné žlázy. Byly tam eroze na tlapkách, to znamená, že předpokládáme nějaké agresivní prostředí jako moč a výkaly, ve kterých oni stáli. Psychicky na tom nejsou fenečky moc dobře, bylo vidět, že byly chovány v malém prostoru."

Jelikož byli psi celý život zavřeni v kleci, někteří chodí stále jenom do kolečka. Všichni pejsci z množírny budou postupně kastrováni, tak jako tyto feny. Veterináři takovýto způsob chovu odsuzují.

Hana Součková, veterinářka: "Já si hlavně myslím, že jakýkoliv chovatel, který není schopen zajistit svému zvířeti individuální péči, je špatný chovatel."

Ukázalo se také, že chovatel se zbavil především jen starých psů. Kam se poděli ostatní a kolik zvířat je stále za plotem, nikdo neví. Podnikatel nechce nikoho vpustit dovnitř.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Dnes 21:15 - 6:07
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 26.06. 6:07
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 26.06. 6:07
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu