Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V problémové části Havířova posílili kamerový systém

  • Havířov,

Ve vyloučené lokalitě v části Havířov - Šumbark docházelo k častým nepokojům a porušování veřejného pořádku. Aby se situace zlepšila, vlastník domů zakoupil čtyři nové kamery a daroval je městu.

Ulice Anglická, Dukelská, Obránců míru a U Jeslí. Ulice, kde denně musí zasahovat městská policie. Právě zde v městské části Havířov-Šumbark byly uvedeny do ostrého provozu čtyři nové digitální kamery. Celkově jich je nyní na Šumbarku osm.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: „Ta lokalita, kde jsme je umístili je to vlastně v takzvané vyloučené lokalitě na Šumbarku pod náměstím, kde docházelo k největšímu porušování veřejného pořádku a i ta bezpečnost tam nebyla na nejlepší úrovni a uvidíme, jaké výsledky to přinese."

V lokalitě vlastník bytového fondu provedl v poslední době na domech rozsáhlé rekonstrukce. I z důvodu zabezpečení svého majetku zakoupil nové kamery, které převedl do vlastnictví města.

Petr Handl, mluvčí společnosti RPG, Byty: „Dnešním dnem jsme si mohli v praxi ověřit splnění dalšího kroku, na kterém jsme se domluvili s vedením města v rámci spolupráce na zvyšování bezpečnosti za ten zhruba rok, kdy se schází pracovní skupina, kterou pán primátor k otázkám bezpečnosti vytvořil. Těch kroků bylo vytvořeno již několik. Připomeňme otevření dvou detašovaných pracovišť městské policie."

V současné době radnice dokončujeme studii rozmístění dalších nových kamer na území města.

Zdeněk Osmanczyk, primátora města Havířova (ČSSD): „My chceme ten systém aktualizovat, zdokonalit a přejít na digitální systém, což bude stát další peníze a bude to stát i čas, protože ty peníze musíme rozdělit do nějakého časového období. Jsem vděčen i za tu vstřícnost RPG, že byli ochotni zainvestovat zhruba 650 tisíc a tyto kamery jsme dostali darem do vlastnictví města."

Nové kamery na Šumbarku mají vysoké technické parametry a také disponují jednou předností.

Jaromír Třetina, strážník MP Havířov: „Kamery jsou uzpůsobeny k tomu, aby přenášely obraz i v noci. Mají přizpůsobené i noční vidění.
Je mezi nimi rozdíl, protože kamery městského kamerového systému, mají analogový přenos. Je to znatelné, že ten obraz není až tak kvalitní. Digitální přenos je ostřejší."

Anketa: „Bude to lepší, bude to tady klidnější pro ty starší lidi. Bude to lepší, když tady budou kamery." „Je to dobré hlavně v tom, aby se snížil počet trestné činnosti. Hlavně násilného."

Zda rozšířený kamerový systém pomůže k zlepšení situace na Šumbarku, ukáže až čas.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy