Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově opět klesl počet obyvatel

  • Havířov,

Havířov je nejmladším městem, ale s nejstarší populací. K tomu se lidé v produktivním věku stěhují, protože je ve městě málo pracovních příležitostí. Během loňského roku počet obyvatel klesl o dalších 1100 lidí. Radnice potřebuje nutně přivést do města investora.

Zatím co v roce 2010 žilo v Havířově téměř 83 tisíc obyvatel, nyní má trvalé bydliště ve městě necelých 76,5 tisíce lidí. Úbytek obyvatel je velkým problémem, který trápí radnici. Co stojí za poklesem, je jasné. Některé rodiny se odstěhovaly do rodinných domů v okolních obcích.

Daniel Pawlas (KSČM), primátor města Havířova: “Nás opravdu netěší, že pokračuje trend ubývání obyvatel v Havířově. V loňském roce 1100 obyvatel, což je vysoké číslo. Je vyšší úmrtnost a to nás také netěší. Chtěli bychom, aby se zakládali rodiny”.

Za hlavní úbytek ale může nedostatek pracovních míst. V loňském roce se dokončila výstavba průmyslové zóny v areálu bývalého Dolu Dukla. O část areálu má nyní zájem Švédská firma, která vyrábí zdravotnické sety.

Eduard Heczko (KSČM), náměstek primátora: “Jejich požadavek jsme se dověděli koncem minulého roku s tím, že firma potřebuje rozšířit výrobu. Kapacitně haly v Karviné už nestačí, proto je k dispozici areál Dukla a ten si vyhlédli”.

Výrobní hala by měla být nejdříve postavena na konci roku 2016. Firma by mohla následně poskytnout práci zhruba dvěma stovkám lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy