Čipování psů bude v některých částech Ostravy zdarma

  • 0:00,
  • Ostrava ,

Ve zprávách Polar jsme vás už informovali o nové povinnosti pejskařů v Ostravě - načipovat do konce roku psy. Čipování je ale poměrně nákladné a mezi majiteli se strhla vlna nevole. Magistrát chce proto zaměstnat v městském útulku veterináře, který by psy čipoval zdarma. Náklady by tak pejskařům klesly na minimum.

Do konce roku 2013 by měl podle nové vyhlášky mít každý pes v Ostravě pod kůží čip, pomocí kterého bude snadno identifikovatelný. Pejskařům se nařízení nelíbí, protože někteří veterináři si za čip plus jeho zavedení účtují téměř tisícovku. Proto bude v městském útulku zpravovaném strážníky zaměstnán veterinář, který čip implantuje zdarma.

Zdeněk Harazim, ředitel MP Ostrava: "Pokud nás někdo požádá, jako teď jsem se dohodl s panem starostou Martinova, garantuju mu, že tu aplikaci čipu provedeme po 1. 4. jako městská policie službu občanům bezplatně."

Drtivá většina občanů pejskařů si myslí, že radnice by měly na čipování psů rozhodně přispívat.

Například v Ostravě Martinově mají lidé asi 200 psů. Starosta chce proto majitelům nabídnout, že si přes radnici mohou čipy objednat a městský veterinář je pak zdarma psům zavede.

Karel Civín (nez.), starosta Ostravy-Martinova: "Dají zálohu na ten čip a my to množství objednáme. Potom lidi, kteří to budou mít před objednané, prokazatelně oslovíme, kdy to očkování bude."

V Hrabové jde vedení městské části ještě dále a chce dokonce majitelům psů čipy koupit z obecní kasy.

Rostislav Naď (ODS), starosta Ostravy-Hrabové: "Jsme všichni za jedno v tom, že bychom občanům přispívali na čipování psů."

Kde si budou muset čipy lidé hradit sami, zaplatí od 80 do 300 korun podle typu. To jsou ale pro majitele veškeré náklady.
JFO, Dmitri Jurowski a Alena Baev / koncert

30.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků