Masarykovo náměstí v Ostravě ozdobí socha T.G. Masaryka

  • 0:00,
  • Ostrava,

Masarykovo náměstí v centru Ostravy by mohlo už brzy ozdobit socha Tomáše Garyka Masaryka. I když se po prvním prezidentovi samostatného státu náměstí jmenuje, jeho socha na něm nikdy nestála a tak se to vedení radnice rozhodlo změnit. Loni se kvůli škrtům v rozpočtu peníze nenašly, ale letos ano a tak Ostrava vyhlásila výtvarnou soutěž na ztvárnění návrhu výtvarného díla.

Petr Kajnar (ČSSD), primátor Ostravy: „To je dobře, že jsme takovou soutěž vyhlásili a dokonce bych řekl, že poměrně velkoryse, protože to není soutěž na sochu, ale na něco, co by ztvárňovalo památku T.G.Masaryka."

Socha by měla stát v prostoru severní části mezi vodotrysky a stromořadím. Velikost sochy specifikována není, dílo může být statické i ve svých částech mobilní, muže jít také o soubor složený z více částí. Určen není ani materiál díla, měl by ale být odolný proti nepřízni počasí a vandalům. Cena sochy by neměla přesáhnout 1 milion 875 tisíc korun. Porota bude nejlepší dílo vybírat na konci října. Vítězný umělec získá 100 tisíc korun.
MEAT DESIGN 2019

Dnes 10:00 - 24.11. 16:00
Ostrava, Dolní Vítkovice, Ostrava

Kdo ví, kde budu zítra? / diskuze novinářů J. Šídla a T. Etzlera

Dnes 17:00 - 17:21
Ostrava, Kavárna U6 v Malém světě techniky U6

Štefan Margita: GALA 2019

Dnes 19:00 - 17:21
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků