Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osmý ročník Pochodu všech generací

  • Orlová,

Orlovský domov seniorů Pohoda a klub přátel staré Orlové uspořádali už po osmé pochod všech generací. Především senioři si mohli zavzpomínat, jak to kdysi vypadalo v Orlové-Městě. Připraven byl pak i kulturní program.

Účastníci pochodu všech generací si nejprve prohlédli budovu staré orlovské radnice a pak vyrazili na procházku.

Anketa, účastnice pochodu všech generací: 1. „Je to milé se zase vidět, potkat se se známými a projít si Orlovou." 2. „Dodržujeme tradici. To je už po několikáté a přišli jsme opět." 3. „Obhlédnout starou Orlovou. Před mnoha lety jsem tady chodila a bylo to jinačí, teď je to taky jinačí. Dostala jsem pozvánku z Domova Pohoda, tak jsem to využila." 4. „Já jsem původem z Mladé Boleslavi, ale už jsem tady přes šedesát roků. Tady jsem chodila pro maso do Orlové, tady jsme chodili do čistírny. Úplně to bylo tady jinačí, pěknější než teď. Stávala tady velká nemocnice, měla jsem ruku zlomenou, tak jsem do ní chodila. Vdávala se mi tu i dcera v kostele."

Během pochodu všech generací si jeho účastníci prohlédli například místa, kde stávala nemocnice.

Karel Budin, předseda Klubu staré Orlové: „Půjdeme zámeckým parkem a dojdeme až ke katolickému kostelu. V těch místech kdysi stával zámek a později nemocnice. Navštívíme katolický kostel. Vrátíme se zpět a půjdeme do evangelického kostela, kde je připraven další program včetně hudební produkce."

Pochod všech generací by měl proběhnout opět za rok.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy