Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntál zavírá mateřské školy. Nová opatření v souvislosti s šířením koronaviru

  • Bruntál,

Aktuální situace, která vznikla rychlým šířením koronaviru a opatření vlády s tím související si vyžádala opatření i na úrovni města Bruntálu.

Město Bruntál má od 10. března zřízenou krizovou linku na čísle 156 nebo na čísle 554 717 111. Zde mohou lidé požádat o zajištění zásobování potravinami, případně volně prodejnými léky. Týká se to zejména osob, které jsou v karanténě. Tuto službou mohou využívat i senioři, kterým nemá kdo pomoci. Na svém mimořádném zasedání přijala městská rada další opatření.

„Od 17.3. dojde k uzavření mateřských školek a to s tím, že podle Okresní správy sociálního zabezpečení v tomto případě mají rodiče nárok na ošetřovné,“ říká starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

Omezení se týkají i provozní doby městského úřadu.

„Z bezpečnostních důvodů zavádíme prozatímní režim, kdy veřejnost může navštívit úřad v pondělí od 8 do 10 hodin dopoledne, ve středu od 13 do 15.,“ dodává starosta Bruntálu.

Další opatření se týkají také Podhorské nemocnice v Bruntále a nemocnice v Krnově.

„Obě tato pracoviště zavádí nový režim, kdy lidé mají chodit do nemocnic pouze s neodkladnými věcmi a tak jako u praktiků tak by to měly být pouze stavy, které ohrožují život lidí. Chtěl bych apelovat na všechny, aby se chovali zodpovědně, aby minimalizovali návštěvy úřadů nemocnic či jiných zařízení, aby respektovali karanténní opatření, které jsou v ČR,“ uzavírá starosta Bruntálu.

Bloky informací bude městský úřad šířit prostřednictvím městského rozhlasu. Chce tím zajistit předání co nejaktuálnějších informací co největšímu počtu lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků