Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po Bruntálu běhal pštros. Na útěku uběhl 15 kilometrů, s odchytem pomohli policisté

  • Bruntál,

Neobvyklý a ojedinělý zásah mají za sebou bruntálští policisté. V sobotu v odpoledních hodinách odchytili pštrosa, který běhal po městě. Dospělá samice utekla z ohrady poškozené silným větrem, a to z farmy vzdálené přibližně 15 km od Bruntálu.

Policisté zřejmě nevěřili svým uším, když jim někdo v sobotu odpoledne oznámil, že u obchodního domu na ulici Zeyerova pobíhá pštros. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Zvíře se pohybovalo od obchodního domu směrem na sídliště a to v době, kdy zde bylo velké množství osob. Policisté zajišťovali bezpečnost obyvatel a pštrosa začali směřovat do zahrádkářské kolonie."

Policisté chtěli požádat o pomoc veterináře, ten byl ale nemohl přijet a tak si museli poradit sami.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Zvíře bylo zahnáno do bezpečného prostoru, který z jedné strany zatarasili policisté vozidlem a z druhé strany jim poskytli místní zahrádkáři kus pletiva. Následně po konzultaci s odborníky byl použit policisty k zajištění zvířete taser, který pštrosa na chvíli paralyzoval. Policisté tohoto okamžiku využili a zvířeti svázali nohy a omezili prostorovou orientaci."

Ulovené zvíře si pak zcela nezraněné, ale možná jen pořádně vyděšené, převzal majitel. Tomu ho ještě policisté pomohli naložit do přepravního vozíku. Dospělá samice utekla z ohrady, kterou poškodil silný vítr a uběhla zhruba 15 kilometrů od farmy, než se dostala do Bruntálu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků