Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pět Afghánců pobíhalo po areálu firmy v Bruntálu, vyskočili z kamionu

  • Bruntál,

Pět mužů z Afghánistánu ve věku od 15 do 27 let se dostalo až do Bruntálu. Přijeli ukrytí v kamionu, ze kterého vyskočili v areálu soukromé firmy. Zaměstnanci zavolali policii a ta pětici migrantů zadržela. Následně byli umístěni do Zařízení pro zajištění cizinců v Balkové. Všichni žádali o mezinárodní ochranu v jiném státu, kam budou pravděpodobně vráceni.

Pracovníci bruntálské firmy zavolali ve středu ráno na linku 158 s tím, že jim po areálu zřejmě pobíhá pět migrantů.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté po příjezdu na místo zjistili, že jde vskutku o cizí státní příslušníky, kteří měli vystoupit z nákladového prostoru kamionu. Jelikož pětice mužů policistům nepředložila cestovní doklady či doklady totožnosti, směřovaly identifikační procesy a další úkony ke zjištění, o koho se jedná a současně ke zjištění oprávněnosti vstupu a pobytu na území naší republiky."

Policisté ověřili, že jde o pět mužů z Afghánistánu ve věku od 15 do 27 let.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Tři dospělí muži (ve věku 18, 19 a 27 let) byli umístěni do Zařízení pro zajištění cizinců v Balkové. Policisté zjistili, že všichni zažádali o mezinárodní ochranu v jiném státu a k nám vstoupili neoprávněně, současně v rozporu s ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví týkajícím se vstupu osob na území České republiky v souvislosti s Covid-19."

Nyní budou tedy probíhat standardní úkony správního řízení k jejich předání do státu, ve kterém podali žádost, a to dle mezinárodní úmluvy, tzv. Dublinského systému.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Co se týká dvou patnáctiletých hochů, s ohledem na jejich věk byl kontaktován odbor sociálně právní ochrany dětí, který si je převzal.

Už minulý týden přitom Moravskoslezská policie zadržela dvě rodiny migrantů i s malými dětmi z Afghánistánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy