Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací centrum v Břidličné splnilo úlohu a dočasně ukončilo činnost

  • Bruntál,

Proticovidové očkovací centrum v Břidličné na Bruntálsku ukončilo svou činnost. Splnilo očekávání, která do něj lékaři vkládali a v současné situaci již jeho působení není bezpodmínečně nutné.

Očkovací centrum v Břidličné bylo první v Moravskoslezském kraji, které bylo otevřeno ve spolupráci se soukromým subjektem. Prostory poskytla firma Al Invest, personálně jej zajistila krnovská nemocnice, která spadá pod Moravskoslezský kraj.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS Kraje: „Když jsme ho otevřeli, potom aktivovali, vlastně právě na očkování, tak jsme byli mile překvapení, že do tohoto očkovacího centra nejezdili místní lidé z okolí Břidličné, ale i z jiných měst. Za to jsem velmi rád, že se nám podařilo dostat očkování blíže k lidem.“

Očkovací tým z Břidličné vyjížděl i do okolních obcí a podniků a podle lékařů významně přispěl k proočkovanosti obyvatel bruntálského okresu.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „To očkovací centrum splnilo vlastně veškerá očekávání, která jsme si řekli a dneska ta budova bude sloužit právě rozvoji zaměstnanců Al Invest Břidličná.“

Ukončení činnosti očkovacího centra v Břidličné ani zdaleka neznamená, že očkování proti covidu na Bruntálsku skončilo. Například v krnovské nemocnici bude pokračovat nadále.

Ladislav Václavec (ANO), senátor, ředitel  krnovské nemocnice: „Budeme očkovat jen na dvou místech v nemocnici – na dětském oddělení, kde se budou očkovat trvale děti a mladiství do těch osmnácti let a očkovací místo ve vrátnici bude předěláno a tam bude na jednom místě jak očkovací centrum, tak z druhé strany bude odběrové centrum na covid-19.“

Jak se bude situace s koronavirem vyvíjet zatím není vůbec jasné. V případě potřeby bude činnost očkovacího centra opět obnovena.

Ladislav Václavec (ANO), senátor, ředitel krnovské nemocnice: „My jsme domluveni se společností, která nám poskytla tyto prostory, že to bude zakonzervováno. V případě, že by se rozjela více třetí vlna tak to můžeme vždycky během čtyřiceti osmi hodin otevřít.“

Ze statistik posledních dnů vyplývá, že počet nakažených koronavirem a poměrně výrazně roste. Odborníci se obávají, že by se mohla v mírnější podobě opakovat situace z podzimu loňského roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy