Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veletrh středních škol proběhne online v celém kraji, 17. ledna začíná na Bruntálsku

  • Bruntál,

Přijímací zkoušky na střední školy se nezadržitelně blíží. Mnoho absolventů základních škol se právě rozhoduje, na kterou střední školu půjdou dále studovat. Veletrh středních škol, který se bude konat online, zahájí již 17. ledna na Bruntálsku.

Zájemci o střední školy si mohou vybrat mezi školami všeobecně vzdělávacími, odbornými s maturitou či odbornými s výučním listem.

Tomáš Pavelka, ředitel Gymnázia Bruntál: „Tak gymnázium si určitě vybere ten, kdo dále by chtěl směřovat na vysokou školu, protože gymnázium poskytuje všeobecný přehled."

Na internetu na platformě Teams se zájemci mohou zeptat na všechno, co je na vybrané škole zajímá.

Tomáš Pavelka, ředitel Gymnázia Bruntál: „Nové uchazeče jistě zajímá, jestli kromě toho všeobecného přehledu, který získají na naší škole, mohou trávit svůj odpolední čas nějakými dalšími aktivitami. My u nás ve škole pořádáme třeba badatelské kluby, financované z evropských projektů, ve kterých si připravujeme třeba pokusy na náš tradiční Den vědy."

Další alternativou může být Střední průmyslová škola a obchodní akademie.

Táňa Brňáková, SPŠ a OA Bruntál: „Jsme moderní škola, která studentům nabízí speciální výukové učebny, jako například jsou učebny Průmyslu 4.0 nebo také virtuální realita, učebny 3D tisku a také máme velice krásnou reklamní učebnu, kde sami studenti vytvářejí své tématické produkty.  Zájemci se nejčastěji ptají na to, jaké je vlastně prostředí, ve kterém ti studenti se budou pohybovat, takže je zajímají učebny, potom také jaké speciální výukové pomůcky mohou používat, potom se taky zajímají, jestli se dostanou do praxe, jestli si ty věci vyzkoušejí naživo."

Zájemce o praktické řemeslo uspokojí nabídka Středních odborných škol s obory řemeslnými či službovými.

Michal Durec, ředitel SOŠ Bruntál: "Mezi řemeslnými obory je obor instalatér, automechanik, opravář zemědělských strojů, elektrikář silnoproud, truhlář a zedník, mezi ty službové obory potom patří obor vzdělání kadeřník, kuchař – číšník, pečovatelské služby. Nejčastěji je zajímá, jestli naše škola dělá přijímací řízení, přijímací zkoušky se nedělají."

Všechny potřebné informace najdou zájemci na krajské stránce www.veletrh-skol.msk.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy