Setkání Řeků s jejich českými přáteli se odehrává pravidelně. Nejedná se přitom o nějakou oficiální záležitost. Lidé se scházejí, protože je jim společně dobře.
Jiří Slavík, organizátor setkání: "To jsou všechno moji přátelé a díly tomu, že Irina nás naučila tancovat, tak já jsem tomu strašně propadl."
Irini Pechová, učitelka tance: "A v tanci si projevíme i tu radost i to, když nás něco trápí. V tanci se projeví všechno."
Setkání v Bruntále zpestřil svým vystoupením řecký taneční soubor „Antigony" Ten patří ke špičkovým uskupením a vystupuje po celé Evropě včetně Řecka.
Irini Pechová, učitelka tance: "Tančíme tance ze všech oblastí Řecka."
Vasiliadis Paris, tanečník: "Pro ty řecké tance je typické, stejně jako pro všechny ty balkánské, že jsou většinou kolové a tančí se proti směru hodinových ručiček."
Řekové přišli do tehdejšího Československa po skončení občanské války v roce 1949. Mnozí zde našli nový domov a dodnes se cítí být za přijetí českému lidi zavázaní.
Ilja Grigoriadis, řecká obec Krnov: "My se cítíme všichni stejně bez rozdílu a to je to pěkné. Jakmile začne řecká hudba hrát, tak jdou do kola všichni."
Christos Bialas, řecká obec Krnov: "Je sympatické i to, že lidé, kteří nejsou rodilí Řekové, se věnují těmhle tancům a umí je tancovat velice pěkně."
Tanečníci vystoupili v krojích ze středního Řecka. Roj má svou symboliku. Bambule na botách třeba znamenají konec nadvlády Turků.