Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V krnovské nemocnici mají urologové nový operační přístroj

29. listopadu 2023 10:03, Krnov, Libor Běčák

Nový elektrochirurgický generátor Thunderbeat USG 410 včetně aktivního odtahu kouře (OR-VAC) získali urologové krnovské nemocnice.

Bruntálský hudební festival Dokud se zpívá oslaví 2. prosince 35. let svého trvání

28. listopadu 2023 10:05, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálský hudební festival Dokud se zpívá vstoupí letos do svého již 35. ročníku. S krátkým pozváním a vzpomínkou na jeho začátky přichází jeho hlavní organizátor a muzikant Štěpán Mikulka.

Senioři z bruntálského domova Pohoda společně s dětmi uspěli v mezigenerační soutěži Pošlete vzkaz příběhem

27. listopadu 2023 10:46, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálský Domov pro seniory Pohoda se úspěšně zúčastnil mezigenerační soutěži nazvané Pošlete vzkaz příběhem. Od pořadatele získal šek ve výší 25 tisíc korun. Za získané peníze doplnil vybavení pro své klienty.

Revitalizace bruntálského divadla bude pokračovat, dokud počasí dovolí

21. listopadu 2023 11:01, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálské městské divadlo má za sebou letní a podzimní část prací na revitalizaci. Divadlo bylo celou sezónu uzavřeno a prochází kompletní proměnou fasád, oken a vzhledu budovy. Práce na fasádě divadla jsou náročné a odhalily mnohé nekvalitní podklady ve stěnách a detailech.

Revitalizace bruntálského divadla má za sebou první část oprav

21. listopadu 2023 10:00, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálské městské divadlo má za sebou letní a podzimní část prací na revitalizaci. Divadlo bylo celou sezónu uzavřeno a prochází kompletní proměnou fasád, oken a vzhledu budovy. Práce na fasádě divadla jsou náročné a odhalily mnohé nekvalitní podklady ve stěnách a detailech.

V bruntálské zámecké kavárně v Salla Tereně vystavují své malby dvě studentky ostravské Střední umělecké školy

12. listopadu 2023 19:36, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálská kavárna v objektu zámecké Salla tereny se za více než dva roky své existence stala významným bodem na kulturní mapě města. Kromě mnoha hudebních akcí pořádá výstavy a vernisáže renomovaných umělců, jako je například Sára Saudková, ale i výstavy mladých začínajících výtvarníků.

Historicky první výstavu uspořádalo sdružení Sagapo na venkovních panelech u náměstí

5. listopadu 2023 19:07, Bruntál, Karel Soukop

Sociálně terapeutické dílny Sagapo v Bruntále se rozhodly prezentovat práce své tvořivé dílny v centru města. Využily pro to venkovní výstavní panely u náměstí, na kterých uvádějí opravdu inspirativní malby a koláže, za které by se nestyděli ani zkušení výtvarníci.

Krnovská porodnice připravila přednášky pro nastávající rodiče

5. listopadu 2023 13:05, Bruntál, Jiří Cileček

Každou středu se mohou nastávající maminky i tatínkové z Bruntálska dozvědět mnoho zajímavého a užitečného o těhotenství a porodu. Od středy 8. listopadu začíná v Bruntále Škola rodičů, tedy kurz pro budoucí rodiče.

Nová kniha Těžba zlata na Bruntálsku podtrhuje pozornost, kterou odborníci věnují archeologii, historii a geologii území

30. října 2023 10:58, Bruntál, Karel Soukop

Nová kniha Těžba zlata na Bruntálsku, která právě vyšla, byla předmětem přednášek a besedy odborníků i veřejnosti. Zdůrazňuje především význam této lokality Jeseníků z pohledu Bruntálu jako nejstaršího institucionálního města v Českých zemích i z pohledu archeologie a geologie. Šlo o jedinečné setkání odborníků z různých odvětví.

Workshopy, výroba šperků, odlitky, rudy a mnoho dalšího mohli poznat návštěvníci Dne archeologie na bruntálském zámku

22. října 2023 18:29, Bruntál, Karel Soukop

Velmi zajímavou akcí na bruntálském zámku byl Den archeologie. Tento vědní obor není totiž jen o vykopávkách a kamenných nálezech. Na zámku se lidé mohli přesvědčit o šíři celého oboru archeologie, mnohé si vyzkoušet a něco si i vyrobit a odnést.

Komerční sdělení více

Líheň 2023: Šest nejlepších skupin jde do boje o finále!

Už tento týden se rozhodne o tom, které čtyři skupiny se probojují do Velkého finále mezinárodní klubové soutěže hudebníků Líheň 2023! Ze dvou tříčlenných semifinálových koncertů pošle odborná porota dále vždy už jen dva účastníky!

Už za pár dní začne festival Souznění. Nabídne Ledeckého, Dřízgovou i premiéru neobarokní skladby

Za pár dní začne pětadvacátý ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Od 6. do 10. prosince přinese na několika místech Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu, dosud nebývalou směsici folkloru, popu, folku, rocku a klasiky, okořeněnou premiérou nové skladby v neobarokním stylu, živým betlémem, příchodem Tří králů nebo pochůzkami s koledou.

Ve FN Ostrava je pro maminky k dispozici i kojící koutek

Ve vestibulu Kliniky dětského lékařství FN Ostrava je nově pro kojící maminky postavený speciální koutek. Dar v hodnotě 90 tisíc korun nemocnici věnovala nezisková organizace HAIMA Ostrava, která dlouhodobě funguje při dětské klinice a pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Díky novému zařízení značky NOOK MAMA mají maminky větší soukromí.

V OVAKu věří, že pomáhat je čím dál těžší, ale má to smysl

Podobně jako jinde ve společnosti, hospodářská situace je ovlivněna různými faktory, včetně mezinárodních událostí, politických změn a ekonomických trendů. Neustálé zvyšovaní vstupních nákladů na výrobu, včetně energií má za následek, že mnoho firem bojuje s vyváženými hospodářskými výsledky. Za těchto podmínek se pak hůře plní i jejich společenská úloha, a to zejména podpora regionu, v kterém podnikají. Nejde jen o zodpovědné chování firem a vytváření jejich pozitivního obrazu, ale o skutečnou pomoc v různé formě lidem nebo neziskovým společnostem v rozmanitých oblastech veřejného života.

Advent v Bílovci je pěkně akční!

Na Slezském náměstí v Bílovci se v sobotu 2. prosince v 17 hodin v rámci Mikulášského jarmarku rozzáří 10metrový vánoční strom, který je tvořen kovovou konstrukcí. Letos bude v Bílovci premiérově osvětlena také radnice, před níž bude od pátku 1. prosince poprvé stát i dřevěný betlém.

Rozhovor s Jakubem Mazůchem, tanečním partnerem Evy Adamczykové ve StarDance

Oba začali se svými mistrovskými disciplínami v šesti letech. Ona na snowboardu, on na tanečním parketu. Ona přivezla zlato a bronz z olympiády a je dvojnásobnou mistryní světa, on má zlato a stříbro ze světových tanečních her a je několikanásobným medailistou z mistrovství republiky v latinskoamerických tancích. A teď spolu tančí ve StarDance. Řeč je o tanečním páru SD 9 Eva Adamczyková a Jakub Mazůch.

Rocková legenda Lenny Kravitz zahraje na Colours of Ostrava 2024!

Legendární umělec Lenny Kravitz vystupuje na evropských festivalech jen zřídka. Během svého nadcházejícího turné však vystoupí v České republice! Colours of Ostrava tak přivítá tvůrce ikonických hitů, který hudbou vystavěnou na pevných základech rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje miliony fanoušků. Během jeho vystoupení v Dolních Vítkovicích zazní skladby z nové desky Blue Electric Light, jejíž vydání je ohlášeno na březen 2024.

Více