Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Setkávání pod vánočním stromem v Bruntále probíhá po celé předvánoční období, je plné hudebních i divadelních vystoupení

Včera 18:02, Bruntál, Karel Soukop

Rozvíjející se předvánoční novinkou je v Bruntále pravidelné Setkávání pod vánočním stromem. Jde o sérii akcí v centru města, která probíhá po celé adventní období. Letos je akce po letech konečně provázena i očekávanou zimní atmosférou.

Vánoční novinky – světelná brána a nadživotní anděl obohatily slavnost zahájení adventu v Bruntále

3. prosince 2023 13:27, Bruntál, Karel Soukop

Letošním bruntálským vánočním stromem je jedle, která hlasováním veřejnosti dostala jméno Hradčánek, podle lokality města, ze které pochází. Náměstí bylo vánočně vyzdobeno a prvního prosince v 17 hodin byl strom slavnostně rozsvícen.

Řidiči sanitek krnovské nemocnice absolvovali speciální kurz na sněhu

3. prosince 2023 8:41, Krnov, Libor Běčák

Krnovská nemocnice vyslala sedm řidičů svých sanitek na speciální kurz do Centra bezpečné jízdy LIBROS v Ostravě. Řidiči se ve skutečně extrémním zimním počasí učili ovládat nemocniční sanitky v různých krizových situacích, které je mohou potkat ve skutečném provozu.

V krnovské nemocnici mají urologové nový operační přístroj

29. listopadu 2023 10:03, Krnov, Libor Běčák

Nový elektrochirurgický generátor Thunderbeat USG 410 včetně aktivního odtahu kouře (OR-VAC) získali urologové krnovské nemocnice.

Bruntálský hudební festival Dokud se zpívá oslaví 2. prosince 35. let svého trvání

28. listopadu 2023 10:05, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálský hudební festival Dokud se zpívá vstoupí letos do svého již 35. ročníku. S krátkým pozváním a vzpomínkou na jeho začátky přichází jeho hlavní organizátor a muzikant Štěpán Mikulka.

Senioři z bruntálského domova Pohoda společně s dětmi uspěli v mezigenerační soutěži Pošlete vzkaz příběhem

27. listopadu 2023 10:46, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálský Domov pro seniory Pohoda se úspěšně zúčastnil mezigenerační soutěži nazvané Pošlete vzkaz příběhem. Od pořadatele získal šek ve výší 25 tisíc korun. Za získané peníze doplnil vybavení pro své klienty.

Revitalizace bruntálského divadla bude pokračovat, dokud počasí dovolí

21. listopadu 2023 11:01, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálské městské divadlo má za sebou letní a podzimní část prací na revitalizaci. Divadlo bylo celou sezónu uzavřeno a prochází kompletní proměnou fasád, oken a vzhledu budovy. Práce na fasádě divadla jsou náročné a odhalily mnohé nekvalitní podklady ve stěnách a detailech.

Revitalizace bruntálského divadla má za sebou první část oprav

21. listopadu 2023 10:00, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálské městské divadlo má za sebou letní a podzimní část prací na revitalizaci. Divadlo bylo celou sezónu uzavřeno a prochází kompletní proměnou fasád, oken a vzhledu budovy. Práce na fasádě divadla jsou náročné a odhalily mnohé nekvalitní podklady ve stěnách a detailech.

V bruntálské zámecké kavárně v Salla Tereně vystavují své malby dvě studentky ostravské Střední umělecké školy

12. listopadu 2023 19:36, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálská kavárna v objektu zámecké Salla tereny se za více než dva roky své existence stala významným bodem na kulturní mapě města. Kromě mnoha hudebních akcí pořádá výstavy a vernisáže renomovaných umělců, jako je například Sára Saudková, ale i výstavy mladých začínajících výtvarníků.

Historicky první výstavu uspořádalo sdružení Sagapo na venkovních panelech u náměstí

5. listopadu 2023 19:07, Bruntál, Karel Soukop

Sociálně terapeutické dílny Sagapo v Bruntále se rozhodly prezentovat práce své tvořivé dílny v centru města. Využily pro to venkovní výstavní panely u náměstí, na kterých uvádějí opravdu inspirativní malby a koláže, za které by se nestyděli ani zkušení výtvarníci.

Komerční sdělení více

Stavební práce na zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína jsou dokončeny

Zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína byl důvod stavebních prací na řece Olši, Ropičance, Rakovci a Sadovém potoce. Stavební práce začaly v roce 2021 opravou spádového stupně na řece Olši a pokračovaly výstavbou protipovodňového opatření části Českého Těšína. Práce probíhaly ve spolupráci s městem Český Těšín, kdy město v rámci svých investic odstranilo dvě odtokové závady. Díky změně záplavového území, které se přehodnocuje, bude umožněn další rozvoj území.

Čertova stěna, osmá dokončená opera Bedřicha Smetany nyní v NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede 14. prosince 2023 v obnovené premiéře operu Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA. Původní premiéra této inscenace byla v Ostravě v červnu 2014, hrála se do ledna roku 2016 a měla celkem 20 repríz. Už při přípravách premiéry původní inscenace v roce 2014 pracovala opera NDM s plánem odehrát za 10 let – v roce 2024 – všech osm skladatelových dokončených oper v blocích ke kulatým výročím narození a úmrtí.

Více než miliarda do vodárenství v roce 2024

V součtu oprav a investic pošlou SmVaK Ostrava do zajištění dodávek kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,043 miliardy korun. Téměř 462 milionů korun poputuje v roce 2024 do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 303 milionů do vodovodních sítí a 243 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu.

Mrazy jsou tady. Zabezpečme vodoměry před poškozením!

Výměna poškozeného vodoměru se prodraží. Buďme odpovědní od prvních dnů, kdy dorazily noční a ranní mrazy. Proveďme potřebná opatření! Když klesnou venkovní teploty pod nulu, je kromě pečlivého zazimování zahrady, domu a veškerého venkovního vybavení nutné se zaměřit také na to, jak zajistit před mrazem domovní vodoměr. Zabráníme tak jeho poškození. Tím, že tyto záležitosti nepodceníme, se vyhneme nepříjemným situacím, které mohou mít kromě našeho pohodlí a poškozeného majetku nepříjemný dopad také na peněženku.

Při tradičním „šachťáku“ věnovali havíři z OKD svaté Barboře 228 tisíc

U příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků, uspořádala těžební společnost OKD tradiční hornickou slavnost Skok přes kůži, tzv. šachťák, při níž přijala do cechu hornického šest zaměstnanců a čestných hostů. V části zvané Salamandr, kdy se za svitu hornických kahanů vzpomíná na kolegy, kteří přišli o život při výkonu hornického povolání, věnovali zaměstnanci OKD Spolku svatá Barbora na podporu hornických sirotků 228 tisíc korun.

Více