Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V době nouzového stavu děti v provozu Čeladenské Berušky velkou změnu nepociťují

  • Čeladná,

Ranní sezení v kruhu patří k pravidelným rituálům Mateřské školy Čeladenská Beruška. Nic na tom nemění ani v těchto nouzových dnech. Snaží se dětem udržet pestrý program, jehož oblíbenou částí je návštěva zahrady.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Pro děti je to možná zdánlivě normální provoz. Nevidí velkou změnu, Jediné, co vnímají jinak je, že nemáme žádné kroužky, ty jsme museli zrušit, to je angličtina, keramika, tanečky. Občas se stane, že musíme zrušit plánovanou akci, třeba muzikoterapii.”

To ale neznamená, že si děti ve školce nezazpívají.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Měli jsme v plánu jet do loutkového divadla, ale místo toho nabídneme dětem třeba sférické kino. Přijede tady pán s takovou velkou kopulí a budeme mít kino přímo ve školce.”

V obou odděleních Čeladenské Berušky byl zatím stále poměrně vysoký počet dětí. Výjimkou proto bylo pondělí 2. listopadu, kdy jich přišla necelá polovina. Podle Jany Bartošové se zřejmě rozhodli zůstat doma někteří rodiče, kteří se potýkají se zavřenými základními školami, a funguje také větší míra tolerance.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Když jsou dneska děti trochu nachlazené, mají trochu rýmu nebo kašel, tak opravdu zůstávají doma, oproti předchozím letům, kdy bylo běžné, že nachlazené děti byly běžně ve školce. To už si dneska nikdo nedovolí.”

Ať už jsou děti doma nebo ve školce, zapojit se do programu mohou také formou on-line. Třeba do Drakiády naplánované na první listopadový týden. Společná se konat nemůže, na zahradě u domu ano. O zážitky se děti mohou podělit prostřednictvím fotografií nebo videa.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy