Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci v Čeladné se ladili na Vánoce, začlenili sváteční atmosféru do hodin

  • Čeladná,

Letošní čas adventu a Vánoc je jiný, poznamenaný epidemií. Čeladenští školáci, kteří byli zvyklí se účastnit řady společenských událostí, se ale ani tak nenechali o sváteční atmosféru ochudit.

Vládní opatření jim sice nedovolila vystoupit u rozsvícení vánočního stromu na náměstí, zadovádět si na mikulášských Sněhovánkách nebo připravit pro veřejnost vánoční koncert v kostele, ale i tak se do předvánoční pohody dokázali naplno ponořit.

Martina Marková, vedoucí vychovatelka školní družiny ZŠ Čeladná: ”Učitelé se snaží vánoce začlenit do svých hodin, takže třeba mají vánoční angličtinu, samozřejmě ve všech výchovách, pracovní a výtvarná, děti tvoří a vyrábějí.”
děti ze čtvrté třídy ZŠ Čeladná: “Dělali jsme vánoční věci i v keramice.” “Teď jsme vyráběli papírovou hvězdici.” “Hvězdu si dám do pokojíčku na dveře, protože jsem si chtěla letos pokoj hodně vánočně vyzdobit.” “Já ji možná dám do obýváku, aby si maminka s tatínkem mohli tu krásu užít.”

Výrobky dětí ovšem udělají radost i na jiných místech, třeba tato přání, která tvořili právě čtvrťáci.

žákyně čtvrté třídy ZŠ Čeladná: “Já teď píšu lidem do nemocnice, budeme jim tam posílat andílku. Píšu jim, že jim přeju andělské Vánoce.”

Poselství ze školy tedy potěší pacienty oddělení následné péče ve Frýdku-Místku, dále obyvatele čeladenského domu s pečovatelskou službou, poputují také do domova pro seniory v Ostravici a podobných zařízeních v Karviné a v Brně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy