Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Investice míří do komunikací a sportovišť

  • Čeladná,

Čeladná bude v roce 2021 hospodařit s rozpočtem zhruba ve výši 49 milionů korun. Podle předběžných prognóz ministerstva financí ovšem po nějakou dobu očekává propad daňových příjmů v souvislosti s koronavirovou krizí ve výši 7 milionů. Přesto i v tomto roce obec počítá s investicemi, například do opravy komunikací, kde zažádala i o dotaci, a peníze budou směřovat do sportovní lokality vedle školy.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Máme tam víceúčelové hřiště, které se dnes využívá jen velmi málo jen proto, že má možná zcela nevhodný koberec. Je tam umělý trávník, ale to byly ty první generační, kde je podloží vysypané pískem, takže chceme tam udělat nový povrch.”

Sportovní možnosti v zimním období by zde měla rozšířit nafukovací hala. Doplnila by kapacitně vytížené sportoviště, které je propojeno se školní budovou.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Dorostla nám docela zajímavá generace mladých volejbalistů a volejbalistek, takže chtěli bychom, aby i oni měli nějaké zázemí.”

Zajímavý investiční projekt se podle čeladenského starosty rýsuje i v sociální oblasti.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Vypadá to, že bude ke koupi hotel Prosper, takže bude záležet jen na výši ceny, a pokud ta cena bude zajímavá, jsem pro, aby ho obec koupila a přestavila ho na dům seniorů. Populace nám stárne, zájemců o byty v domě s pečovatelskou službou máme plný pořadník. ”

S velkou budovou v centru by obec navíc získala i sál pro pořádání kulturních akcí, součástí je i zahrada s bazénem, který by mohly využívat mateřské školy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyUrbeva s.r.o. - pracoviště MOL Chlebovice
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště Dobrá, Penny Market
Dobrá
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail