Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna v Čeladné doveze knížky až do domu

  • Čeladná,

Knihovna v Čeladné, která musí mít, stejně jako ostatní půjčovny kvůli vládním omezením zavřeno, našla způsob, jak zajistit svou službu místním čtenářům. Pro bezkontaktní předávku knih postačí košíky a okenní parapet.

Dana Kosňovská, vedoucí knihovny a informačního centra: “Předem objednané knihy se vydávají bez osobního kontaktu. Vybírat je možné z online katalogu naší knihovny, nebo zašlou seznam požadovaných výpůjček na náš e-mail, ale nejčastěji využívají telefonické spojení.”

Vybrané tituly si lidé přijdou vyzvednout v domluvených časech, nejvíce si tuto službu pochvalují starší čtenáři, ale využívají ji také děti, zejména pro zajištění povinné školní četby.

Miroslav Melka, čtenář: “Určitě je to výborná věc. Už si chodím půjčovat knížky šedesát let a manželka je také velký čtenář. Takže tady půjčuju beletrii převážně pro manželku. Pro svou četbu si jezdím i do knihovny do Frýdku-Místku.”

Dana Kosňovská, vedoucí knihovny a informačního centra: “Novinkou je donášková služba pro seniory a zdravotně postižené osoby, kteří se k nám nemohou dostat. Přijedeme za nimi domů a knihy jim dovezeme.”

Knihovna, přes imrpovizovaný provoz, také registruje nové čtenáře, a průběžně doplňuje nabídku o nové tituly.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy