Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský domov Čeladná: místo, kde distanční výuku musí zvládnout 40 dětí najednou

  • Čeladná,

Poprat se s distanční výukou musí už delší dobu tisíce rodičů a dětí. V dětských domovech se ale on-line vzdělává i 40 školáků najednou. Jak se to dá zvládnout jsem se zajeli podívat do Čeladné.

Školou povinných je v Dětském domově v Čeladné 42 dětí. Jejich věkové rozpětí je od prvních tříd až po středoškoláky. Ti všichni tu musí zvládat distanční výuku, navíc včetně pěti a šestiletých předškoláků, kteří také mají své domácí úkoly.

Kateřina Surovíková, ředitelka Dětského domova v Čeladné: “Zvládáme to tedy, řekla bych bravurně, a tímto bych chtěla poděkovat svým kolegům, kteří s nasazením všech sil se snaží, aby to naše děti zvládly.”
Pavla Klinkeová, vychovatelka Dětského domova v Čeladné: “Dalibor chodí do druhé třídy, momentálně dělá matematiku a český jazyk, Kubík je předškolák, takže vypracovává pracovní listy z mateřské školky, v obýváku máme šestou třídu.”

Aby se navzájem nerušili, učí se děti na všech možných místech. Dostatečný počet počítačů a notebooků tu sehnali díky sponzorům. 

školáci z Dětského domova Čeladná: “Čekám na hodinu zeměpisu.” “Máme matematiku, bereme převody jednotek.” “Máme teď matematiku, raději bych ale byla ve škole.” “Píšu úkol z českého jazyka.”

Například Petr v tomto online režimu loni zvládl maturitu, teď je na vyšší odborné škole a chystá se na další přijímačky.

Petr, Dětský domov Čeladná, student vyšší odborné školy: “Teď jsem na vyšší odborné škole obor a chci jít na vysokou školu obor marketing, takže věřím, že se tam dostanu a udělám to.”

Co ale dětem technika nahradit nemůže, jsou sociální kontakty. Podle ředitelky zařízení chybí setkávání s vrstevníky zejména teenagerům starším 15 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCentrum pečovatelské služby Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 26 730 do 39 410 Kč/měsíc

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště 1. Máje
Frýdek-Místek
od 110 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry