Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce domu Dr. Storch v Čeladné přináší pacientům více klidu

  • Čeladná,

Rekonstrukce Léčebného domu dr. Storcha v Beskydském rehabilitačním centru v Čeladné, která spočívala v přístavbě rehabilitací a realizaci nového křídla, trvala dva roky a skončila loni. Ve druhém traktu léčebného domu vzniklo 12 dvoulůžkových a 26 jednolůžkových pokojů.

Milan Bajgar, ředitel Beskydského rehabilitačního centra: “Náš záměr je do budoucna, abychom měli zhruba 60 procent celé naší lůžkové kapacity, aby byly jednolůžkové pokoje. máme 246 lůžek, takže doufám, že se do dvou, tří let k 60 procentům dostaneme.”

Pokoje v nové části jsou zařízeny tak, aby v nich mohli být i hůře mobilní pacienti.

V přístavbě u původního domu vznikly nové rehabilitace, které pomáhají pacientům s neurologickými, ortopedickými a interními diagnózami, součástí je tělocvična pro fyzioterapii.

Milan Bajgar, ředitel Beskydského rehabilitačního centra: “Našim cílem je, abychom mohli co nejdříve brát nemocné přímo z nemocnic. O to se snažíme celou dobu, takže 70 procent našich pacientů jsou pacienti odesílání přímo po operacích, po úrazech, po čerstvých mozkových příhodách. Tito pacienti přijíždějí někdy v docela vážných stavech a tady se zamýšlejí nad životem, plánují, co bude dál, a to se samozřejmě lépe dělá na jednolůžkovém pokoji, kde se můžete soustředit na svou nemoc a máte klid.”

Proměnou také prošla v objektu léčebného domu Dr. Storcha jídelna s kavárnou. V plánu je ještě dokončení revitalizace venkovního prostoru. Pokračovat v trendu jednolůžkových pokojích chtějí v dalších dvou pavilonech.

Beskydské rehabilitační centrum je zdravotnickým zařízení se statutem odborného léčebného ústavu. Současný režim zařízení se přizpůsobil aktuální době, pracují zde, tak aby se pacienti z jednotlivých léčebných domů nesetkávali.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy