Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní škola 1. máje ve F-M je po složité rekonstrukci

Sedmá základní škola 1. máje je konečně po rekonstrukci. I přes drobné komplikace je dnes zateplená, má vyměněná okna a proběhly tam i další práce.

Sedmá základní škola na ulici 1. máje prošla celkovou revitalizací. Ta spočívala hlavně v zateplení všech pavilonů, byly na ni vyměněna všechna okna a částečně i dveře. Zateplení a zastřešení se dočkaly i spojovací krčky, které byly před rekonstrukcí odkryté, což zejména v zimě nebylo vhodné.

“Určitě jsme rádi, že máme nově zrekonstruovanou školu. Máme nový spojovací krček, který vyhovuje hlavně dětem, protože nemusí z jednoho pavilonu přecházet přes venkovní areál. Myslíme si, že to stálo za to a jsme spokojeni a rádi,” řekl zástupce ředitelky ZŠ 1. máje Ivo Řeha.

“Jsem rád, že se v letošním roce povedlo zateplit poslední základní školu, u které této úpravy chyběly, a to byla sedmá základní škola. Ta rekonstrukce nebyla vůbec jednoduchá, docházelo tam k nějakým drobným problémům, ale nakonec se všechno podařilo, a doufám, že děti i rodiče tyto úpravy ocení,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Celkové náklady na rekonstrukci činily 31 milionů korun.

“V podstatě jsme nevyužili dotaci, a to záměrně, protože ta dotace nás nutila k tomu, že bychom museli udělat neotvíratelná okna a nucený oběh. Vycházeli jsme z toho, že to není možné, protože žáci i učitelé potřebují vyvětrat a potřebují čerstvý vzduch, jinak jsou potom všichni unavení a ta výuka nemá tu potřebnou kvalitu. Proto jsme to s díky odmítli, protože to jednoznačně byla lobby, která se snažila tímto uplatnit své výrobky,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Velkou polemiku vyvolala nová barva fasády. Podle vedení školy měla být barevnější. Podle vedení města by ale školská zařízení měla mít spíš decentní nátěr. Proto byla zvolena barva v podobě lomené bíle s odstínem palazzo.

Nahlásit chybu
SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail