Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve čtyřech domech lidé nedostanou doplatky na bydlení

Město Frýdek-Místek vyhlásilo lokality, ve kterých nebudou nově přistěhovaným občanům vypláceny doplatky na bydlení. Opatření obecné povahy se od 4. ledna vztahuje na čtyři domy.

Opatření, v rámci něhož město nebude nově přistěhovaným nájemníkům vyplácet doplatky na bydlení se vztahuje na čtyři domy, ve kterých jsou provozovány soukromé ubytovny. Jedná se o dům na ulici F. Čejky č. p. 172, dále dva domy s č. p. 2062, 2063 a 1346 na ulici Míru a také dům s č. p. 1352 na ulici Křižíkova.

„Cílem je omezit byznys s chudobou, zabránit přílivu nových nájemníků do soukromých ubytoven a zajistit v jejich blízkém okolí větší pořádek a klid. Sociálně slabé respektujeme, umíme se o ně postarat, ale nepřizpůsobivými občany nenecháme terorizovat naše slušné občany, kteří chtějí žít v klidu a bez obav,“ uvedl primátor Michal Pobucký.

Ve vyjmenovaných domech a jejich okolí se ve zvýšené míře vyskytují sociálně nežádoucí jevy. Opakovaně zde musela zasahovat městská policie i Policie ČR, která řešila nejen přestupky, ale také trestné činy. V domech se často pohybují lidé pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek, dochází tam často k fyzickému napadání a vyhrožování. To vše nepříznivě působí hlavně na děti, které v těchto domech bydlí. Některé z nich mají extrémně vysoký počet neomluvených hodin ve škole, pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí se zde setkali i s delikvencí dětí a s nedostatečnou péčí rodičů, závislých na návykových látkách, o jejich děti. Doplatek na bydlení ve výše zmíněných domech nebude úřad práce vyplácet novým nájemníkům. Současným nájemníkům doplatek zrušit nelze. Celé znění veřejné vyhlášky mohou lidé najít na webových stránkách města.

Nahlásit chybu
Bc. Lenka Kovalská - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 18 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail