Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Adventní městečko ve F-M je v těchto dnech minulostí

Vánoční čas je minulostí a zrovna tak je minulostí i Adventní městečko, které stálo na místeckém náměstí Svobody. V letošním roce nabídlo řadu kulturních akcí i aktivit pro děti a příští rok by mělo být ještě lepší.

Adventní městečko o Vánocích nabídlo hned několik novinek. Na náměstí stály stylové prodejní stánky s novou světelnou hvězdou ve štítu. Adventní dílna už nebyla v plátěném stanu, ale v přístřeší ze dřeva. Nová byla zvonička se schránkou pro poštu Ježíškovi a připravena byla i expozice historických vánočních přání. U blízkého kostela byl umístěn zcela nový ručně vyřezávaný betlém a u křížového podchodu na děti každý den čekala zvířátka, ale taky atraktivní slaměný kůň s velkými sáněmi, rodinka dřevěných sněhuláků a další tematicky zaměřené kulisy a atrakce vhodné třeba k pořízení fotografií. V pátky, soboty a neděle nechyběl ani dobový kolotoč. To všechno je ale dnes už minulostí. Adventní městečko na začátku roku rozebrali pracovníci Technických služeb.

“Od 2. ledna jsme začali demontovat jednak stávajících 27 stánků, jednak 12 s bočním vchodem, 15 se zadním vchodem. Demontuje se 15 gastropultů, které byly pro tyto účely vyrobeny, odstraňuje se zvonička, betlém, oplocení jak vánočního stromu, tak i dílničky, ohrady pro zvířectvo,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Díky novinkám, ale také bohatými trhy a celou řadou kulturních vystoupení, se Adventní městečko nadmíru povedlo, o čemž svědčila i spokojenost občanů i návštěvníků.

“Myslím, že všichni občané, kteří měli tu možnost a zavítali do Adventního městečka, byli spokojeni. Myslím, že se podařila jak zábava ze strany kultury, tak i nákupy, bylo tam i něco pro děti, takže se Adventní městečko povedlo. Na další rok chystáme zase nějaké drobné vylepšení právě pro děti,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Co nového přinese Adventní městečko v tomto roce, tak na to si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy