Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město F-M hledá nového nájemce kavárny Radhošť

Město Frýdek-Místek hledá nového nájemce pro kavárnu Radhošť. Ta je v současné době opuštěná a hledá další využítí.

Kavárna Radhošť stojící na třídě T. G. Masaryka patří neodmyslitelně k Frýdku-Místku. Je zapsána na seznamu kulturních památek. V roce 2009 prošla kavárna rekonstrukcí kuchyně a zázemí. Ještě donedávna jste si do ní mohli zajít na kávu nebo oběd. Dnes ale stojí nevyužitá a hledá nového nájemce, který by ji dal nový život.

“V současné době hledá město nového nájemce kavárny Radhošť a jednou z možných variant je tuto kavárnu nabídnout místní střední škole, která se právě zabývá gastronomií. Kavárna by mohla být využita jako výstavní síň této školy, kde by mohli studenti zdokonalovat své schopnosti, byli by zde pod odborným vedením kuchařského mistra, na všechno by dohlíželi učitelé a mohlo by se tu využít právě té spolupráce města a školy,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb má o kavárnu zájem a už také ví, jak by ji využila.

“S panem primátorem a panem náměstkem proběhlo jednání ohledně kavárny Radhošť. O tuto kavárnu máme zájem. Chtěli bychom v ní vybudovat středisko praktického vyučování. Je to kavárna Radhošť, která patří neodmyslitelně k Frýdku-Místku, tak jako kavárna Slávie k Praze. Chtěli bychom vybudovat něco takového v tomto stylu příručníků, motýlků, zkrátka takové kavárny, jaká by měla fungovat pod vedením učitelů odborného výcviku. Měla by to být předpisová kavárna, tak jak se studenti nebo žáci učí, tzn. brali bychom to průřezem ročníků daných oborů,” sdělil ředitel SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb F-M Lukáš Smutný.

I přes proběhlé jednání města a střední školy je nabídka pronájmu kavárny stále aktivní. Žádosti mohou zájemci posílat do 15. února. Podrobnější informace jsou k dispozici na webových stránkách města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy