Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek stále jedná o brownfieldu ArcelorMittalu

Ke konci loňského roku podepsal ArcelorMittal Ostrava s polským výrobcem oceli prodej závodu válcoven plechu ve Frýdku-Místku. Okamžitě se vyrojily spekulace, co bude s projektem znovuoživení brownfieldu, ve kterém se město výrazně angažuje. Město ale o brownfieldu stále jedná.

Město Frýdek-Místek má dlouhodobě zájem o nevyužitý areál bývalých válcoven plechu. Už v minulosti se jeho vedení sešlo se zástupci ArcelorMittalu Ostrava a došlo k ústní dohodě mezi společností a městem, že brownfield společnost městu prodá k budoucímu rozvoji. Když se proto objevila informace o tom, že ArcelorMittal Ostrava závod prodává polskému výrobci oceli s vysokou přidanou hodnotou, spekulovalo se, zda tím není ohrožen projekt znovuoživení brownfieldu.

“My jsme neváhali a kontaktovali Arcelor. V minulých dnech se uskutečnila schůzka, kde jsme si vyjasnili některé detaily. Ten první je fakt, že město Frýdek-Místek, které mělo zájem vybudovat v dané lokalitě další podnikatelskou zónu, kde by mohly přibýt nové firmy, které by tady vytvořily nové pracovní podmínky, bylo ujištěno, že nabídka ze strany Arceloru i nadále trvá. Polský partner bude mít pouze část toho areálu a zbytek by měl připadnout městu,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V současné době probíhá rozdělení majetku, různá doplnění na katastrálním úřadě a vzniká k pozemkům také podrobná dokumentace, která mapuje například množství inženýrských sítí.

“Ten brownfield i s věcnými břemeny, které tam na něm jsou, by mohl být připraven k prodeji někdy na konci první poloviny tohoto roku. Je vhodný k použití jako průmyslové zóna pro investory, kteří tam mohou vytvořit další pracovní místa. V průběhu několika týdnů budeme mít hotový odhad ceny od dvou nezávislých subjektů. Každopádně se s představiteli města budeme snažit najít řešení, které bude oboustranně přijatelné, protože nám záleží na tom, aby se město mohlo dále rozvíjet,” uvedla tisková mluvčí ArcelorMittal Ostrava Barbora Černá Dvořáková.

Poté, kdy bude známa cena, za kterou město areál nabude, bude žádat o dotace z České republiky a Evropské unie, aby z brownfieldu mohlo udělat novou průmyslovou zónu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy