Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Občané Frýdku-Místku mohou navrhnout názvy autobusových zastávek

Frýdek-Místek připravuje změnu názvů některých autobusových zastávek. Zapojit se do tohoto procesu mohou také jeho občané. Své návrhy mohou podávat do konce měsíce.

Město Frýdek-Místek plánuje změnu názvů vybraných autobusových zastávek. Jedná se o názvy, které odkazují na už neexistující objekty, nebo názvy, které neodpovídají novému uspořádání objektů v dané lokalitě.

“Jako město už delší město už delší dobu sledujeme, že ne všechny názvy zastávek jsou aktuální. Snažíme se na ty zastávky podívat z dlouhodobějšího časového horizontu. Stalo se nám třeba to, že zastávka Nemocnice už dneska vlastně není zastávka u nemocnice, protože Moravskoslezský kraj změnil hlavní vstup do nemocnice, proto ji budeme stěhovat. Musíme ale zase tu zastávku s názvem Nemocnice nějak přejmenovat,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

A takových zastávek, které dnes už neodrážejí skutečnost a nejsou aktuální, je ve městě dalších dvanáct. Například „Nový byt”, „Slezan 01”, „Baráková bouda” nebo „Riviéra, Blok 27”. S jejich přejmenováním teď mohou pomoci sami občané.

“Už jsme rozjeli proces, v rámci kterého uvažujeme, které zastávky chceme změnit. Máme i návrhy, jak by se mohly nově jmenovat. Přesto zároveň vyzýváme občany, aby se podívali jak do Zpravodaje, nebo na vaši reportáž a pouvažovali, jak jsou spokojeni s názvem jejich zastávek, a pak mohou poslat na náš e-mail jejich návrh, který by se jim líbil, nebo byl pro tu jejich zastávku určující,” dodal Deutscher.

Každý tak může až do 28. února předložit svůj návrh na změnu názvu jedné nebo více zastávek městské hromadné dopravy, nejlépe i se stručným odůvodněním svého návrhu. Veškeré návrhy budou následně projednány. Konečné rozhodnutí bude náležet radě města a vlastní vyhlášení nových názvů zastávek městské hromadné dopravy provede příslušný dopravní úřad. V jízdních řádech a na daných autobusových zastávkách se pak nové názvy objeví na konci roku, kdy dochází ke změnám jízdních řádů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy