Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku probíhají práce na veřejném osvětlení

Ve Frýdku-Místku probíhá v těchto dnech pravidelná údržba veřejného osvětlení. Zaměstnanci Technických služeb mají na starosti více než sedm tisíc lamp. Zároveň mají v plánu několik významných prací.

Technické služby v návaznosti na generel veřejného osvětlení, což je dokument schválený Radou města, který uvádí přesný rozsah a četnost údržbových prací na veřejném osvětlení, zahájili pravidelnou údržbu svítidel ve městě. Zároveň budou v tomto roce provádět i několik dalších významných prací, co se týče osvětlení.

“Chtěl bych říct, že v současné době dokončujeme výměnu stožárů na sídlišti K Hájku, kterou jsme zahájili již v loňském roce, s tím, že budeme pokračovat na ulici Třanovského a na ulici Stará Riviéra. Celkem by se v letošním roce mělo jednat o 84 stožárů, které by měly být vyměněny za nové. Dále budeme pokračovat výměnou neizolovaného vedení na izolované typu AS, jedná se zhruba o 7 kilometrů tras v lokalitách na Bahně Příkopy, na Vršovci a v okolí ulice Křižíkova. V letních měsících o prázdninách budou prováděny nátěry, budou prováděny výměny nových svítidel v integrovaných obcích za ledková,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V letošním roce tato výměna čeká Lískovec, a to od středu obce směrem na Řepiště, dále Skalici směrem na Záhoří a Chlebovice směrem od křižovatky na Staříč. Mělo by dojít také k poslední čtvrté etapě obnovy vánočního osvětlení.

“Už třetím rokem se snažíme přidat na vánoční výzdobě a inovovat ji. I v letošním roce chceme na konci roku trochu lépe vyzdobit místní části, tedy Zelinkovice, Chlebovice, Skalice a Lískovec,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Práce na veřejném osvětlení budou probíhat v průběhu celého roku. Počítá se také s výstavbou zcela nových sloupů v rámci investičních akcí, například na nově postavené křižovatce na ulici Beskydská.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy