Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdeckomístecká nemocnice vyhlásila zákaz návštěv

Nemocnice v kraji vyhlašují zákaz nebo omezení návštěv na svých odděleních. Na vině je nepříznivá epidemiologická situace týkající se chřipkových onemocnění. Zákaz návštěv vyhlásila až do odvolání také frýdeckomístecká nemocnice.

1757 případů akutních respiračních infekcí a chřipek na sto tisíc obyvatel, takový je stav v Moravskoslezském kraji, který hygienici evidovali k pátku minulého týdne. Řada zdravotnických a sociálních zařízení proto vyhlašuje omezení nebo úplné zákazy návštěv. A tak je tomu i v Nemocnici ve Frýdku-Místku.

“Vzhledem ke stoupajícímu počtu chřipkových onemocnění se Nemocnice ve Frýdku-Místku rozhodla vyhlásit s platností od úterý 6. února zákaz návštěv. Výjimku mají oddělení dlouhodobé péče a dlouhodobé následné péče, kde jsou povoleny návštěvy po dohodě s primářkou oddělení v omezeném počtu dvě osoby na den,” uvedla mluvčí Nemocnice ve Frýdku-Místku Jolana Filipová.

Hygienici v období chřipkové epidemie doporučují hlavně vyvarovat se přímého kontaktu s nemocnými, tzn. s osobami, které mají horečku, suchý dráždivý kašel, pociťují bolest kloubů a svalů. Pokud to není možné, doporučují kontakt alespoň omezit na co nejkratší dobu a od nemocných si držet minimálně metrový odstup, aby se snížilo riziko přenosu infekce. Důležitá je ale také prevence, a pokud už jsme nemocní, dodržovat určitá opatření.

“Pokud se jedná o preventivní opatření, v každém případě je doporučováno očkování. Pokud už jsme nemocní, měli bychom používat papírové kapesníky, pokud kýcháme a kašleme, kapesníky vyhazovat do odpadu, omývat si ruce vodou a mýdlem, a to zejména před jídlem,” sdělil vedoucí Odd. hygieny obecné a komunální I. Radim Mudra.

Zákaz návštěv ve Frýdeckomístecké nemocnici platí až do odvolání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy