Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek chce postupně obměnit lavičky ve městě

Městský mobiliář ve Frýdku-Místku, který je už zastaralý, prochází postupnou obměnou. Po odpadkových koších přichází na řadu lavičky. Do jejich výběru se může zapojit i široká veřejnost.

Město Frýdek-Místek chce na svém území postupně obměnit městský mobiliář. K němu patří nejen odpadkové koše, s jejichž výměnou se už začalo, ale také lavičky. Technické služby proto vyrobily tři typy laviček, které by v budoucnu mohly v různých částech města stát.

“Mám dobrou zprávu pro všechny obyvatele města Frýdku-Místku a zvláště pro seniory, kteří využívají lavičky ve městě. Nám se podařilo v poslední době zrychlit proces instalace nových a výměnu starých laviček za novější typy. Chtěl bych vyzvat všechny obyvatele, kteří mají cestu na magistrát na Radniční, ať přijdou před velkou zasedací místnost, kde naleznou tři lavičky, které si mohou vyzkoušet a v rámci ankety si vybrat tu, která se jim nejvíce líbí a na které se jim nejlépe sedí. Musím se přiznat, že ten proces výběru laviček byl celkem komplikovaný. Dva roky to měl u nás na starosti odbor správy obecního majetku, ale bohužel ta cesta byla tak zdlouhavá, že vybírali vybírali, ale nakonec nic nevybrali. Vedení města se ale v posledním měsíci dohodlo na tom, že zadá Technickým službám, vlastní městské firmě, výrobu všech laviček. A právě tady ty tři lavičky, které jsou tu k vidění, jsou kompletně vyrobeny zaměstnanci Technických služeb. Nechceme jít cestou, že budeme nakupovat externí lavičku od nějaké soukromé firmy za dvojnásobnou nebo trojnásobnou cenu. Myslím si, že občané města, kteří pracují v Technických službách, jsou schopni vyrobit kvalitní a hezkou lavičku. Můžete se na ni všichni přijít podívat,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Lavičky by měly být na magistrátu vystaveny zhruba minimálně dva týdny. Po tu dobu mohou občané rozhodovat, která je podle nich nejpěknější a hlavně, na které se jim pak bude nejpohodlněji sedět.

“Pak bychom z dnešních 15 typů laviček měli pouze dva až tři typy, což splňuje náš záměr mít sjednocený ten typ laviček a nemít tady 15 druhů, které jsou složité na údržbu, jsou složité na přesun a ani to není moc dobré vzhledově, když potom jdete po městě a co sto metrů je jiný typ mobiliáře.”náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Výměna laviček na území města ale samozřejmě neproběhne najednou. Proces výměny bude nějakou dobu trvat.

“Nebude to tak, že by Technické služby přijely a vyměnily 13 tisíc laviček ze dne na den. Budeme postupně podle nových požadavků na nová místa postupně instalovat nový typ laviček. Ty, které budou rozbité, popraskané, tak ty vyměníme za ten nový typ a počítáme, že v průběhu několika let, dejme tomu pěti, by měly být v celém městě vyměněny lavičky. Chci upozornit na jednu věc, a to, že v historických částech města, například na frýdeckém nebo místeckém náměstí, zůstává stejný typ dnešních litinových laviček. Tady ty nové lavičky budou instalovány na sídliště, parky a další lokality ve městě,” upřesnil Pobucký.

Vedle odpadkových košů a laviček by se v budoucnu mohla dočkat výměny i některá svítidla ve městě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy