Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město by mohlo nabýt objekt motorestu v Zelinkovicích

Město Frýdek-Místek by mohl od současného majitele odkoupit motorest v Zelinkovicích. Se žádostí o koupi objektu se na něj obrátil tamní osadní výbor. Zda město nemovitost koupí budou rozhodovat zastupitelé.

Město Frýdek-Místek by mohlo vlastnit nemovitost v Zelinkovicích, kde je dnes provozován mini motorest. Se žádostí o odkupu se na magistrát obrátil osadní výbor Zelinkovice Lysůvky.

“Frýdek-Místek má kromě katastrálních území Frýdku a Místku své místní části Zelinkovice, Lysůvky, Lýskovec, Skalice a Chlebovice. My jsme jim před několika lety dali větší autonomii, tzn. jednotlivé místní rozpočet, hospodaří si s ním a rozhodují o tom, co v dané místní části budou nakupovat, co se bude opravovat. Z toho důvodu dneska přichází osadní výbor Zelinkovice Lysůvky s tím, že jediná hospoda, která je v této části, plus v Chlebovicích, je k prodeji a současná majitel nemá vůbec žádný zájem na tom, zda-li tam bude nebo nebude pokračovat hostinská činnost. Proto jsme byli osadním výborem vyzváni, abychom jako město Frýdek-Místek koupili tuto nemovitost,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Motorest je hospoda s velkým společenským sálem, kde se odbývá veškerá společenská činnost v obci.

“Je to jedna z posledních míst, kde se mohou místní lidé sejít. Žije tam velká spolková činnost, například se tam schází hasiči, myslivci, kluby důchodců, takže tam opravdu probíhá kulturně společenský život v obci, a nám přišel teda požadavek z osadního výboru, aby město tuto nemovitost nabylo, abychom se postarali o to, aby tam i v budoucnu tato nemovitost zůstala, aby tam zůstal sál, kde se právě odbývá to veškeré společenské dění, třeba i svatby a pohřby. My to bereme docela vážně, protože si myslíme, že si to osadní výbor a vůbec celá část Zelinkovice Lysůvky zaslouží. Nám tento požadavek připadá oprávněný, a budeme se proto určitě snažit vyjít osadnímu výboru vstříc. Tím, jak s ním spolupracujeme, a on funguje velmi dobře, tak máme představu, že v případě nabytí tohoto objektu, chceme, aby tam ta hospoda zůstala a dál dělala ten servis společenské místnosti. Dále bychom si představovali, aby tam vznikla nějaká malá večerka, nějaké malé potraviny, které by sloužily těm občanům. S dalšími místnostmi se ještě uvidí. Bude se jednat o tom, co dalšího by tam mohlo vzniknout,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

O tom, zda město objekt motorestu koupí, bude rozhodovat zastupitelstvo na svém dalším zasedání, které proběhne 26. února.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy