Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Frýdku-Místku chce omezit provoz dalších podniků

Vedení města Frýdku-Místku chce omezit provozní dobu dalších hostinských provozoven. Bude proto na jednání zastupitelstva předkládat návrh vyhlášky o regulaci této doby. Rozhodnout musí zastupitelé.

Radní města Frýdku-Místku schválili další rozšíření vyhlášky o regulaci provozní doby hostinských provozoven, a to z důvodu rušení nočního klidu a narušování veřejného pořádku. Vyhlášku město zavedlo už loni v létě na základě stížností občanů na hluk, nepořádek, výtržnictví a vandalismus v blízkosti některých barů a podniků.

“26. února bude zasedání zastupitelstva, kde předkládám další návrh vyhlášky, která omezuje hostinskou provozní činnost, tentokrát se to týká dvou zařízení. To první je restaurace a hospoda non stop Cihla na Cihelní ulici, která je situovaná na sídlišti a hned vedle střední školy. Druhé zařízení je Kraken. My máme v posledních měsících spoustu stížností na chod této non stop diskotéky téměř. Máme spoustu stížností na rušení nočního klidu a hlavně vznik drobné kriminality v oblasti toho sídliště Slezská. Takže budu zastupitelům navrhovat, aby omezili provozní dobu, jak už to bylo v jiných případech, takže do 00 hodin a v pátek a v sobotu do 1 hodiny do rána. Myslím, že obyvatelé města mají právo se v klidu vyspat!” řekl primátor města Frýdku-Místku Micha Pobucký.

Mezi prvními podniky, u kterých město už provozní dobu omezilo, byla non-stop provozovna na Růžovém pahorku ve Frýdku. Koncem roku ji následovaly Krokodýl na ulici Zahradní a Zubr na ulici Brožíkova. Kromě provozovny Cihla a Kraken chce vedení města do vyhlášky zahrnout také podnik MammaMia u místeckého náměstí, v historické části města. Zda zastupitelé rozšíření vyhlášky na svém jednání schválí, vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy