Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Frýdku-Místku rozhodnou o dotaci pro Faunapark

Zastupitelé města Frýdku-Místku budou na svém pondělním zasedání rozhodovat o dotacích pro Faunapark. Pokud rozhodnou kladně, budou peníze využity na další údržbu a nezbytné práce vedoucí k obnovení parku a minizoo.

17. srpna minulého roku došlo v areálu bývalého ředitelství společnosti Slezan ve Frýdku-Místku k podpisu smlouvy mezi Slezanem a Spolkem pro Faunapark. Díky spolupráci obou subjektů může spolek čerpat dotace z města a začít s obnovou bývalého parku a minizoo. Díky penězům z města, ale i od jiných subjektů se do těchto dnů podařily provést první důležité práce.

“Za toho půl roku jsme obnovili první část chodníků, ošetřilo se 25 stromů, podařilo se vyklidit starou stodolu, starou vrátnici, vyklidit malou stodůlku, bylo to několik kontejnerů nepořádku. Podařilo se dále zrekonstruovat tři střechy,” popsal předseda Spolku pro Faunapark ve F-M Petr Dvořáček.

O další dotaci, která spolku pro Faunapark pomůže při obnově parku, budou rozhodovat zastupitelé na svém pondělním zasedání.

“V letošním roce je vyčleněno 400 tisíc korun a 26. února by měli zastupitelé rozhodovat o tom, že z této částky se použije 200 tisíc na opravu chodníků a 200 tisíc na rozvoj zeleně,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Míchal Pobucký.

Budoucí Faunapark by měl zahrnovat malé kontaktní zoo se zhruba deseti druhy zvířat, přírodní dětské hřiště, botanickou stezku, naučnou fotografickou stezku o historii místa, edukační centrum, malou kavárnu s venkovní terasou a veřejnou knihovničkou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy