Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhla 106. schůze Rady města

Ve Frýdku-Místku proběhla v pořadí 106. schůze Rady města. Radní se zabývali několika důležitými body. V příspěvku vám některé z nich představíme.

Na frýdeckém magistrátu se uskutečnila 106. schůze Rady města Frýdku-Místku. Radní města projednávali další body, které budou v pondělí 26. února na programu zasedání zastupitelstva.

“Na radě jsme se zabývali dotacemi do fotbalu, o kterých rozhodnou zastupitelé. Na toto téma čekáme větší debatu. MFK Frýdek-Místek, žádá po městě 850 tisíc na náklady fotbalového družstva mužů. V klubu se ale loni za podivných okolností změnilo vedení. V tichosti z něj byli odvoláni místopředseda představenstva i člen představenstva, který jako zástupce města dohlížel na využívání dotací ze strany města. Ani jeden z nich o svém odvolání nebyl informován a opožděně jsme se o tom dozvěděli i my. Situace v klubu se zdá být nestabilní a je otázkou, zda do něj investovat městské peníze. Raději bychom je dali na mládežnický fotbal, kde je situace přehledná. Konečné slovo budou mít zastupitelé 26. února,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní na svém jednání schválili nákup ochranných zásahových oděvů pro dobrovolné hasiče. Na území města operuje šest jednotek dobrovolných hasičů - ve Skalici, Lískovci, Zelinkovicích, Chlebovicích, Panských Nových Dvorech a také na ulici Střelniční ve Frýdku. Město investuje nejen do zázemí, tedy oprav hasičských zbrojnic, ale i technického vybavení nemalé peníze.

“Teď jsme schválili nákup 50 kompletů vícevrstvých zásahových obleků, takže hasiči budou mít při požárních ale i jiných zásazích kvalitní oděv. V dohledné době plánujeme také opravu dalších hasičáren, a to v Chlebovících a Zelinkovicích. V Chelbovicích půjde o stavební práce, ale také o výměnu elektroinstalace a napojení na ústřední vytápění. V Zelinkovicích se plánují interiérové úpravy, jako jsou výměny podlah, obkladů, dlažby, dveří, výměna elektroinstalace, ale také vnější úpravy. Zbrojnice získá nová okna i barevnou fasádu,” uvedl Pobucký.

Radní schválili také amnestii poplatků za upomínky v knihovně. Jedná se o tradiční akci, kdy se od zapomnětlivých čtenářů opět vrací knihy do knihovny.

“Takzvaná čtenářská amnestie je přínosná. Hodnota vrácených knih výrazně převyšuje hodnotu dlužných částek za upomínky a čas a administrativu s tím spojenou. Amnestie bude vyhlášena od 19. do 24. března, kdy je i měsíc knihy. Takže, čtenáři, pokud máte doma knihu, kterou jste zapomněli vrátit do knihovny, budete ji moci vrátit bez jakýchkoli sankcí zpět do knihovny a dát ji opět k dispozici dalším čtenářům,” řekl primátor.

O vybraných tématech vás budeme informovat podrobněji v příštích reportážích. Další jednání Rady města Frýdku-Místku proběhne 6. března.

Nahlásit chybu
SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail