Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Frýdek-Místek vkládá miliony korun do sociální oblasti

Radní města na svém jednání na začátku února schvalovali peníze do sociální oblasti. Neinvestiční dotace přesahující tři miliony tři sta tisíc korun musí posvětit ještě zastupitelé, kteří zasednou koncem února.

Více než tři miliony tři sta tisíc korun činí neinvestiční dotace, které schválila Rada města Frýdku-Místku pro sociální oblast. Z rozpočtu města je navrženo uvolnit přes 1,7 milionů korun. Z toho jeden milion je určen pro nemocnici, která za peníze hodlá koupit novou sanitku. Město v minulosti totiž uzavřelo s nemocnicí smlouvu o spolupráci, ve které se zavázalo každoročně finančně přispět na pořízení zdravotnické techniky. Dalších dvě stě tisíc by mělo být uvolněno na provoz SeniorPointu, který vznikl jako první v Moravskoslezském kraji už v roce 2013 a od té doby je plně využíván. Neinvestiční dotace by měla získat i pobytová zařízení mimo město, do kterých jsou z důvodu naplněné kapacity v místních zařízeních umísťováni občané Frýdku-Místku.

“Další peníze jsou určené na program podpory v oblasti zdravotnictví, tam je ve výši 800 tisíc. Součástí toho bude i projekt na podporu v oblasti charity v Domě pokojného stáří. Co se týče dalšího programu, který je pro aktivity navazující na sociální služby, tak tam je také určená částka 800 tisíc korun na projekty. Tady se zažádala například organizace ADRA na dobrovolnické programy,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Richard Žabka.

“My jako Dobrovolnické centrum ADRA jsme požádali město o podporu, protože ty naše aktivity ve městě jsou docela rozsáhlé. Máme 12 programů, do kterých dochází přes sto dobrovolníků. Chceme v této práci pokračovat a myslím, že ta součinnost s městem je důležitá a dobrá. Snažíme se samozřejmě hospodařit jako dobří správci, takže chceme ty peníze použít právě na frýdeckomístecké programy. Jeden dobrovolník pro představu stojí asi čtyři a půl tisíce ročně, protože mu musíme zajistit servis, potřebujeme od něj výpis z trestního rejstříku a zdravotní způsobilost vyjádřenou lékařem, také supervidujeme dobrovolníky a to všechno stojí nemalé peníze, takže každý občan si může spočítat, kolik peněz potřebujeme za rok jen na to, abychom mohli mít sto dobrovolníků ve Frýdku-Místku,” sdělil vedoucí Dobrovolnického centra ADRA ve F-M Stanislav Staněk.

Sto tisíc korun by mohla získat i organizace Podané ruce, a to na koordinaci a provoz canisterapie ve městě. Neinvestiční dotace ale musí schválit zastupitelstvo na svém zasedání, které proběhne v pondělí 26. února.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy