Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na vlakovém přejezdu ve F-M málem došlo k tragédii

K tragédii mohlo dojít na železničním přejezdu pod estakádou ve Frýdku-Místku. Řidič autobusu městské linky nedbal na blikající červená světla na semaforu a přejel kolejiště jen chvíli před tím, než místem projel vlak. Celou věcí se teď zabývá policie.

Záběry, ze kterých mrazí, natočily kamery městské policie v neděli po poledni na železničním přejezdu pod frýdeckomísteckou estakádou. Autobus městské hromadné dopravy vjíždí na koleje, přejíždí je a jen pár vteřin poté projíždí vlak.

“Autobus s řidičem ČSAD na křižovatce pod estakádou ohrozil desítky cestujících, kteří jeli ve vlaku. Vlak musel nouzově zastavit a byla to celkem nebezpečná situace. Městská policie má záznam na kamerovém systému, ten byl okamžitě předán na policii ČR. Já se v budoucích dnech potkám s vedením ČSAD, protože takoví řidiči by neměli jezdit ve Frýdku-Místku, takový šofér by měl letět na hodinu a dalším šoférům by mělo být promluveno do duše, aby si dávali pozor. Když svítí červená, tak to znamená stop, to ví každý, a kdo to neví, tak nemá mít řidičský průkaz,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Případem se teď zabývá policie České republiky.

“Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, ze kterého je podezřelý 57letý řidič linkového autobusu. Ten vjel na železniční přejezd v době provozu světelného a zvukového výstražného zařízení. Ve vlaku v tu dobu cestovalo 90 až 100 cestujících. V této souvislosti nebyl nikdo zraněn,” uvedla mluvčí PČR F-M Karolína Bělunková.

Vedení Frýdku-Místku usiluje už dlouho o to, aby byl železniční přejezd zabezpečen závorami.

“My už dlouho apelujeme na správu železniční dopravní cesty, aby tam udělali závory. Oni nám tenkrát říkali, že je tam udělají, ale až v momentě, kdy bude zdvojkolejněna trať. Ale to taky znamená, že ta zdvojkolejněná trať tam nemusí být ani za rok, ani za dva, možná ani za deset, ani nikdy. Takže budeme znovu vyzývat, aby tam tu závoru instalovali pokud možno okamžitě!” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“V investičním plánu SŽDC je zařazena stavba „Doplnění závor na přejezdu P7408 v km 21,580 trati Ostrava–Kunčice – Valašské Meziříčí“. V současné době se připravuje zadání projekčních prací. O změně rozsahu a způsobu zabezpečení přejezdu bude rozhodovat Drážní úřad,” uvedla vedoucí tiskového oddělení SŽDC Kateřina Šubová.

Řidič autobusu může mluvit o obrovském štěstí, chybělo málo a mohlo to dopadnout jako při nehodě z roku 2015, kdy na stejném místě a za stejných okolností smetl vlak kamion.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy