Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek hledá zhotovitele stavby Centra aktivních seniorů

Letos se frýdeckomístečtí důchodci konečně dočkají svého Centra aktivních seniorů. V těchto dnech začalo hledání zhotovitele stavebních prací. Pokud vše půjde dobře, mohlo by se začít zhruba do měsíce.

Na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku by už za několik týdnů mohla začít dlouho očekávaná stavba Centra aktivních seniorů. Té předcházela demolice bývalého Domu dětí a mládeže, která proběhla na sklonku minulého roku. Nyní město hledá zhotovitele stavby.

“Od začátku roku jsme čekali na vyjádření hygieny, které bylo nutnou podmínkou pro vydání stavebního povolení, to se všechno podařilo. 27. února odbor pro zadávání veřejných zakázek dal na profil zadavatele, který je na našich městských stránkách, zakázku na Centrum aktivních seniorů v hodnotě 51 milionů s DPH a všichni zájemci se mohou přihlásit do zadávacího řízení. Očekáváme, že zhruba měsíc potrvá výběr zhotovitele plus podepsání smlouvy a od dubna by mohla začít samotná stavba. Myslím si, že by tam neměl být žádný problém s průběhem stavby,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Centrum aktivních seniorů bude tvořit nárožní třípodlažní budova s valbovou střechou a podsazeným vstupem a jednopodlažní objekt s plochou střechou mírně se odklánějící od Anenské ulice. Podél ulice Pionýrů bude vytvořen veřejný prostor s informačními pylony, podél ulice Anenské pak terasa se sezením přiléhajícím ke vstupní hale a multifunkčnímu sálu.

“V současné době jsme měli radu seniorů, na které jsme probírali, kde aktivity tohoto charakteru mohou být. Chceme třeba, aby se do tohoto nového centra přemístil SeniorPoint, máme taky zájem, aby se více rozvíjely kluby seniorů, to je našim cílem. Celá ta využitelnost bude jenom ku prospěchu. Senioři budou mít základnu, kterou tady ve městě neměli,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Richard Žabka.

Ode dne předání staveniště vítězné firmě, která Centrum aktivních seniorů postaví, by práce měly trvat zhruba sedm až osm měsíců.

Nahlásit chybu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail