Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontrola na diskotéce ve Frýdku-Místku prokázala alkohol u dětí

Městská policie spolu s Policií ČR a kurátorem pro mládež prověřila mladistvé v klubu Kraken. Na svatého Valentýna se v něm konala Valentýnská párty. Kontrola byla zaměřena na podávání a požívání alkoholu mladistvými.

Valentýnská párty, která se 14. února konala v klubu Kraken na frýdeckém sídlišti Slezská, rozhodně nedopadla dobře pro několik mladistvých, kteří se jí zúčastnili. Proběhla během ní totiž kontrola na alkohol.

“V uplynulých dnech provedla městská policie ve spolupráci s policií ČR a kurátorem pro mládež preventivní akci na popíjení alkoholu mladistvých. Bylo to na akci, která byla organizována v Krakenu, byla to valentýnská akce 15+, tzn. vyloženě pozvánka byla cílena na děti. Městská policie a policie ČR provedla kontrolu u 15 mladistvých, z toho 11 bylo pod vlivem a z těch 11 byly pod vlivem dokonce dvě 15leté děti. Měly až dvě promile alkoholu v krvi, což je celkem hodně. Šest mladistvých bylo řešeno na místě, byl sepsán úřední záznam, a pět mladistvých, kteří byli pod velkým vlivem alkoholu, bylo předáno rodičům. Bude to s nimi následně řešeno,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Údaje o podnapilých mladistvých byly vloženy do informačního systému včasné intervence a dále se jimi bude zabývat odbor sociální péče, přesněji kurátor pro mládež. Mladiství budou spolu s rodiči předvoláni k osobnímu pohovoru. Rodiče i nezletilé dítě budou informováni o nebezpečí konzumace návykových látek a bude jim nabídnuto také odborné poradenství. V případě, že kurátor na základě pohovoru a daných skutečností vyhodnotí, že se jedná o závažnější problém, pokračuje cílená spolupráce s rodinou. Městská policie má v plánu kontrolu na podávání a požívání alkoholu mladistvými čas od času zopakovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy