Reklama

Společenský sál v Zelinkovicích zůstane zachován

Frýdek-Místek odkoupí od současného majitele minimotorest v Zelinkovicích. Rozhodli o tom zastupitelé na svém posledním zasedání. Se žádostí o koupi objektu se na město obrátil tamní osadní výbor, který měl strach, že místní obyvatelé přijdou o jediný sál, který mají.

Reklama

Minimotorest U Fojtíků v Zelinkovicích je jediná hospoda s velkým společenským sálem, která v této oblasti je a ve které se odnepaměti odbývá veškerá společenská činnost v obci. Před časem se ale objevil problém, který nenechal klidnými tamní občany.

“Ten problém vznikl tím, že současní majitelé nemovitosti se rozhodli, že ji chtějí prodat. Je jim de facto jedno komu, takže kdo přijde s vyšší nabídkou, si může ten dům koupit, a pak tam může vzniknout třeba nějaká výrobna, provozovna a už tam nemusí být sál ani restaurace. A to by bylo právě to špatné pro místní obyvatele. Říká se, že každá dědina by měla mít kostel, hasiče a hospodu, když to nemá, je to špatné,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na město se proto obrátil osadní výbor Zelinkovice Lysůvky, který žádal, aby nemovitost od majitelů odkoupilo město a zajistilo tak, že hospoda i sál v obci zůstanou. O odkupu rozhodovali zastupitelé na svém zasedání 26. února.

“Zastupitelé si prošli dlouhou diskuzí na téma, zda-li má město koupit minimotorest U Fojtíků v části Zelinkovice Lysůvky. Bylo to o to důležitější téma, protože se týká všech místních částí ve Frýdku-Místku. Frýdek-Místek se skládá nejenom z katastrálního území Frýdek a Místek, ale i z dalších částí, jako je Lískovec, Skalice, Chlebovice, Zelinkovice, Lysůvky, Panské Nové Dvory. Všude tam jsou obyvatelé města Frýdku-Místku a všichni mají stejná práva jako ti, kteří bydlí v Místku nebo ve Frýdku. Ze Zelinkovic a Lysůvek, což je katastr, který čítá 620 obyvatel, přišla žádost s podpisy 305 z nich. To je nadpoloviční většina všech lidí, kteří tam bydlí. Má to stejnou váhu, jako kdyby nám napsalo 15 tisíc Frýdečanů nebo 10 tisíc Místečanů. Jsem rád, že zastupitelé jim vyhověli. Každá místní část má svoji vlastní autonomii, mají svoje vlastní finanční prostředky a mohou si s nimi nakládat, jak uznají za vhodné. Mohou se rozhodnout, že si postaví dětské hřiště, mohou se rozhodnout, že se pokusí zachránit, zachovat jediný sál, který v dané lokalitě je a který slouží pro pořádání různých kulturních akcí, ať už to je ples, pohřeb nebo svatba. Pokud by taková místnost s takovým sálem a jevištěm chyběla v takovéto části, mělo by to neblahé následky pro všechny její obyvatele,” sdělil Pobucký.

Představa města je taková, že v objektu dál zůstane hospoda a samozřejmě společenský sál a dále by zde mohla vzniknout malá večerka. O využití dalších místností bude město a osadní výbor jednat.
BTS Love Yourself / záznam koncertu ze Soulu

26.01. 16:30 - 23.01. 23:02
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Studentský Filmový klub | Jan Němec: O slavnosti a hostech

28.01. 17:00 - 23.01. 23:02
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

O světě drog a soudní toxikologie s Peterem Ondrou / beseda

31.01. 18:30 - 23.01. 23:02
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

SILCAR PLUS s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Středisko sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč

Detail

A V O S spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu