Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek si připomněl výročí odporu proti Němcům

Vedení Frýdku-Místku si spolu s občany připomnělo výročí odporu proti německým okupantům. Vzpomínková akce se ve středu uskutečnila u Památníku 8. pěšího pluku.

Stejně jako v předchozích letech si i letos vedení města spolu se členy Československé obce legionářské - jednoty Frýdek-Místek a veřejností připomnělo u památníků na ulici osmého pěšího pluku, v místě bývalých Čajánkových kasáren, 79. výročí odporu proti Němcům. Úctu a čest tehdejším vojákům, kteří se se zbraní v ruce postavili německým okupantům, vzdali všichni zúčastnění položením věnce a kytic k památníku.

“Já už tady jezdím 12 let a vždycky si říkám, byli to jediní vojáci, kteří se bránili nacistické okupaci. Bránili se o jeden den dřív, čili splnili slova vojenské přísahy. Vedle mě stojí pan Jiří Stachovský, jehož otec tu v té době byl, a může vám ukázat medaili, kterou ti příslušníci 8. pěšího pluku slezského všichni dostali. Je to skutečně vzácná věc,” řekl předseda ČsOL, jednoty Frýdek-Místek Petr Majer.

“Je důležité si připomínat okolnosti jak zahájení druhé světové války, tak i ukončení, protože uplynulo 73 let od ukončení druhé světové války,” sdělil mluvčí Krajského vojenského velitelství Ostrava Martin Ogořalek.

Díky událostem, které se na místě bývalých Čajánkových kasáren před 79. udály, se místecká posádka nesmazatelně zapsala do historie města a celé naší země.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků